صحافی کاتالوگ 

معمولا وقتی که قصد ایجاد کاتالوگ‌های زیبا و جذاب را برای خود دارید نیازمند این خواهید بود که صفحات آن را بعد از طراحی به شکلی مرتب در کنار یکدیگر قرار داده و در صورت نیاز اقدام به جلد کردن آنها کنید. به این فرایند صحافی کاتالوگ گفته می‌شود که در آن می‌توانید خیلی راحت کاتالوگ‌های خود را بسازید. معمولا صحافی انواع کاتالوگ‌ها با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هریک از انواع صفحاتی کاتالوگ دارای مزایای مخصوص به خود هستند. به همین علت نیز وقتی که قصد دارید صفحات خود را صحافی کنید نیازمند این خواهید بود که روش‌های مختلف انجام این کار را بشناسید و با ویژگی‌های هرکدام از آنها آشنا شوید تا بتوانید بهترین متد را در این زمینه انتخاب کنید.

در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره روش‌های مختلف صفحاتی انواع کاتالوگ‌ها صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما ارائه دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر درباره صفحاتی انواع کاتالوگ‌ هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

صحافی کاتالوگ چیست؟

معمولا وقتی که قصد ایجاد و ساخت انواع کاتالوگ‌ها را دارید باید بدانید که این کار نیازمند این خواهد بود که بعد از فرایند طراحی و چاپ حتما کاتالوگ‌های خود را صحافی کنید. معمولا وقتی که قصد دارید صفحات یک کاتالوگ را به شکلی مرتب در کنار هم قرار دهید می‌توانید از متدهای مختلفی استفاده کنید که منگنه‌های معمولی، پانچ و … از جمله آنها هستند. به کل این فرایند صحافی کاتالوگ گفته می‌شود. دقت داشته باشید که مرتب بودن صفحات کاتالوگ معمولا به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری کاتالوگ خود را به مشتریان ارائه داده و نتایج مطلوب‌تری را نیز دریافت کنید.

صحافی کاتالوگ چیست؟ 

صحافی چیست؟

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از صحافی ارائه دهیم می‌توان گفت که به کل فرایند ته‌بندی و جلد کردن کتاب‌ها یا مجلات یا حتی کاتالوگ‌ها صحافی گفته می‌شود. در واقع صحافی کمک می‌کند تا بتوانید صفحات خود را به شکلی مرتب‌تر و البته زیباتر دربیاورید. معمولا در صحافی از عناصر مختلفی استفاده می‌شود که منگنه، دوخت، پانچ، چسب و … از جمله مهم‌ترین این عناصر به شمار می‌آیند.

انواع صحافی کاتالوگ

صحافی کاتالوگ معمولا با استفاده از متدها و روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هریک از این متدها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. از جمله انواع صحافی کاتالوگ که باید با آنها آشنا شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صحافی کاتالوگ با چسب گرم

یکی از انواع روش‌های صحافی کاتالوگ صحافی با استفاده از چسب گرم است که می‌تواند مقاومت بالایی را برای کاتالوگ شما به همراه بیاورد. از طرف دیگر چون از چسب در این نوع صحافی استفاده می‌شود زیبایی ظاهری کاتالوگ‌های شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در این نوع صحافی معمولا مراحل مختلفی طی می‌شوند که شامل موارد زیر خواهند شد:

  1. در اولین قدم برگه‌های کاتالوگ به طور مرتب در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و از بخش انتهایی به یکدیگر متصل خواهند شد.
  2. قدم دوم این برگه‌های مرتب شده همگی باهم داخل دستگاه حرارتی مخصوصی قرار می‌گیرند.
  3. این دستگاه چسب حرارتی مخصوص را به بخش انتهایی آنها اضافه کرده و آنها را در کنار یکدیگر مرتب می‌کند.
  4. زمانی که این چسب به وسیله حرارت ذوب می‌شود می‌تواند برگه‌ها را به شکلی محکم در کنار یکدیگر نگه داشته و از جدا شدن آنها جلوگیری کند.
  5. بعد از خارج‌کردن کاتالوگ صحافی شده از دستگاه حرارتی نیازمند این خواهید بود که چند دقیقه منتظر بمانید تا چسب کاملا خشک شود.
  6. حال کاتالوگ شما آماده استفاده خواهد بود.

انواع صحافی کاتالوگ

صحافی کاتالوگ با منگنه تخت

یکی از انواع صفحاتی در چاپ کاتالوگ مربوط به صحافی کاتالوگ‌ها با استفاده از منگنه‌های تخت است. استفاده از این متد می‌تواند یک مزیت بسیار مهم را داشته باشد و آن این است که ترتیب صفحات کاتالوگ شما حفظ خواهد شد. در قدم بعدی باید دانست که این نوع صحافی می‌تواند به‌عنوان یک لایه محافظ برای کاتالوگ‌های شما عمل کند. این نوع از صحافی می‌تواند به طور مستقیم طول عمر کاتالوگ‌های شما را افزایش داده و از آسیب‌رسیدن به آنها نیز جلوگیری کند.

صحافی کاتالوگ با منگنه لوپ

منگنه لوپ یکی دیگر از انواع منگنه‌هایی است که برای صحافی کاتالوگ مورداستفاده قرار گرفته و کاربرد دارد. این نوع از منگنه‌ها معمولا توسط چاپخانه‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و آنها از یک حلقه بیرونی استفاده می‌کنند تا بتوانند برگه‌های مختلف یک کاتالوگ را به هم متصل کنند. گیره مخصوصی که در این سبک صحافی وجود دارد به زیبایی ظاهری هرچه بیشتر کاتالوگ‌های شما کمک کرده و می‌تواند به کاهش هزینه‌های صحافی شما نیز در تیراژ بالا کمک شایانی کند.

صحافی ته دوخت کاتالوگ

در این نوع صحافی معمولا از دوخت استفاده می‌شود که باعث خواهد شد تا نظم بیشتری روی کاغذهای کاتالوگ وجود داشته باشد. از طرف دیگر این نوع صحافی معمولا دارای مقاومت و طول عمر بالاتری نیز هست. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید به شکل بهتری کاتالوگ‌های خود را به مشتریان ارائه دهید.

انواع صحافی کاتالوگ

جمع بندی

صحافی کاتالوگ فرایندی است که در آن تلاش می‌شود تا کاتالوگ‌های شما به شکل بهتری دیده شده و بتوانند مقاومت بالاتری نیز داشته باشند. روش‌های مختلفی برای صحافی وجود دارند که هریک از انواع صفحاتی کاتالوگ می‌تواند تاثیر مستقیمی روی هزینه نهایی صحافی کاتالوگ‌های شما داشته باشد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید هزینه‌های خود را کاهش دهید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات صحافی کاتالوگ مجتمع چاپ اندیشه برتر استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید بهترین صحافی‌ها را با مناسب‌ترین هزینه ممکن دریافت کنید.

لطفا امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *