چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای چاپ انواع طرح‌های مختلف بر روی کاغذ یا سطوحی همچون لباس است. این روش بسیار با کیفیت بوده و سرعت چاپ بسیار بالایی دارد. در روش دیجیتال، دستگاه مستقیم به رایانه متصل شده و طرح مورد نظر بر روی کاغذ و یا لباس ترسیم می‌شود. تولید چاپ این دستگاه‌ها، در ابعاد و اندازه‌های مختلف است. مجتمع چاپ اندیشه برتر با بیش از چندین سال سابقه در زمینه انجام خدمات چاپ، توانسته است، رضایت مشتریان را به خود جلب نماید.

چاپ دیجیتال ارزان

بسیاری از افراد بر این باورند که چاپ دیجیتال از ارزان‌ترین نوع چاپ است. اما این باور کاملا اشتباه بوده که اگر به فرض بگیریم، در طی بازه زمانی کوتاه و تیراژ محدود، طرح گرافیکی خود را بر روی محصول مورد نظر چاپ کنید. قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای را دارد که در این صورت چاپ دیجیتال ارزان معنا پیدا می‌کند. هر روش دیگری همچون چاپ افست، قیمت را چند برابر خواهد کرد. در صورتی که قصد دارید چاپ با تیراژ بسیار بالا انجام دهید، چاپ افست برایتان مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. امروزه چاپ کاتالوگ، بروشور و سایر موارد را با استفاده از چاپ دیجیتال انجام خواهند داد.

دستگاه چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال فوری

چاپ دیجیتال فوری برای مشتریان خاص و بسته‌بندی جعبه با تعداد کم استفاده می‌شود. این چاپ به انواع الکتروگرافی، جوهرافشان و غیره تقسیم بندی می‌گردد. البته دستگاه‌های بابست به خوبی می‌تواند با قیمت و کیفیت رقابتی این کار را انجام دهد.

چاپ دیجیتال چه کاربردی دارد؟

از کاربردهای مهم چاپ دیجیتال این است که چاپ صفحات در تیراژ محدود ولی با سرعت بسیار بالا انجام می‌گیرد. برخی از افراد تصور می‌کنند که این دستگاه به تعداد نامحدود تصاویر را چاپ می‌شود. این تصور کاملا اشتباه است زیرا این دستگاه چاپ مقدار مشخصی از صفحات و تصاویر مختلف را چاپ می‌کند. با گسترش تکنولوژی و اضافه شدن امکانات بیشتر، سیستم چاپ دیجیتال محدودیت‌های قبلی نظیر چاپ در تیراژ محدود را تا حدودی رفع کرده است.

ویژگی های چاپ دیجیتال

هدهای چاپگر روز به روز با گسترش تکنولوژی کوچکتر می‌شود و همین امر سبب بهبود کیفیت چاپ و سرعت بالای آن می‌گردد. از ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

 • سرعت بالا
 • قیمت مقرون به صرفه
 • قابلیت تنظیم به صورت انعطاف پذیر
 • کیفیت بسیار بالا

معایب چاپ دیجیتال

ثبت سفارش چاپ دیجیتال

جهت ثبت سفارش چاپ دیجیتال، هم می‌توان به صورت حضوری و هم آنلاین اقدام نمایید. کاربرانی که تمایل دارند به صورت آنلاین محصول خود را سفارش دهند، حتما باید خواسته خود را در فیلدهای مختلف، مشخص نمایند.

همچنین طرح گرافیکی مد نظر خود را آپلود کنند و هزینه خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند. در صورتی که به صورت آنلاین تمایل ندارید سفارش خود را ثبت نمایید، با شماره‌های درج شده تماس حاصل نموده و پس از مشورت و هماهنگی با کارشناسان ما، در مجتمع چاپ اندیشه برتر حضور پیدا کنید.

چاپ دیجیتال جدید و حرفه ای

با گسترش تکنولوژی دستگاه‌های بسیاری برای چاپ دیجیتال تولید شده‌اند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این تضمین را به شما می‌دهیم که در این مجموعه از چاپ دیجیتال جدید و حرفه‌ای بهره‌مند خواهید شد.

انواع چاپ دیجیتال

انواع چاپ دیجیتال با توجه به نوع و فناوری دیجیتال به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌گردد:

 • چاپ دیجیتال جوهر افشان
 • چاپ دیجیتال نوری یا پرتوی
 • روش تونری
 • چاپ حرارتی
 • روش تصعید رنگ
 • مارکرهای لیزری
 • روش الکتروفتوگرافی
 • روش چاپ direct imaging

هزینه چاپ دیجیتال چقدر است؟

هزینه چاپ دیجیتال در اندیشه برتر با توجه به طرح چاپ، تعداد مدنظر، متریال مصرفی، سایز و پوشش آن تعیین می‌گردد. پس برای هر فردی قیمت چاپ دیجیتال متفاوت است. برای مشاهده قیمت چاپ دیجیتال با ما در ارتباط باشید.

چاپ در تیراژ محدود

افرادی که چاپ تعداد کم دارند، از چاپ دیجیتال استفاده می‌کنند. چاپگر دیجیتال برای چاپ نمودن میلیون‌ها برگ ساخته نشده است، بلکه برای چاپ‌های محدود استفاده می‌گردد. همین امر باعث می‌شود تا تیراژ محدود، قیمت مقرون به صرفه‌ای را داشته باشد. همچنین در دنیا امروزه برخی از دستگاه‌ها قابلیت چاپ جعبه دیجیتال را نیز دارند که برای بسیاری از مشتریان جذاب خواهد بود.

چاپ شخصی شده

چاپ شخصی بدین منظور است که امکان چاپ در تیراژ محدود با هر ایده و سلیقه‌ای امکان پذیر باشد. به عنوان مثال کارت‌های تبریک شخصی، کارت پرسنلی با طرح و رنگ‌های مختلف را سفارش دهید تا برایتان چاپ شود. در اندیشه برتر امکان چاپ مجله، کاتالوگ و سایر محصولات را با توجه به سلیقه مشتری امکان پذیر است.

سوالات متداول چاپ دیجیتال

مزیت‌های مهم چاپ دیجیتال به نسبت چاپ افست در چیست؟

از مزیت‌های چاپ دیجیتال به نسبت چاپ افست این است که امکان چاپ با سرعت بالا و کیفیتی مطلوب انجام می‌شود. در این مدل دستگاه، امکان چاپ بسیار متنوع وجود دارد اما در چاپ افست امکان چاپ متنوع در تعداد دلخواه وجود ندارد.

نمونه‌ های مختلف چاپ دیجیتال بسته به تکنولوژی را نام ببرید؟

این نمونه‌ها شامل چاپ دیجیتال نوری، چاپ دیجیتال حرارتی، چاپ مارکر لیزری، روش چاپ جوهرافشان خواهد بود.

نتیجه گیری

چاپ دیجیتال روز به روز در حال رشد و توسعه است و در کسب و کارهای مختلفی از جمله نساجی، معماری و غیره استفاده می‌گردد. با استفاده از این روش بی‌نظیر خود به خود استفاده از روش‌های سنتی نظیر چاپ افست حذف خواهد شد. این روش چاپ علاوه بر قیمت مقرون به صرفه، کیفیت بسیار بالایی دارد. استفاده از این گونه چاپ برای تیراژ کم بهترین گزینه است.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *