انواع کاتالوگ: بر اساس جنس و اندازه کاتالوگ

در حالی که بازاریابی دیجیتال همچنان برجسته است، جذابیت ملموس کاتالوگ ها پایدار است و اثربخشی مداوم آنها را در ارتباط با مخاطبان را نشان می دهد. مطالعات اخیر نشان داده که چاپ کاتالوگ هنوز هم در تأثیرگذاری بر تصمیمات مصرف کننده تأثیر قابل توجهی دارند. در برنامه ریزی استراتژی بازاریابی خود برای سال جدید، ترکیب کاتالوگ را به عنوان یک جزء کلیدی در نظر بگیرید. در این بخش به شما انواع کاتالوگ ها را بررسی می کنیم تا راهنمای خوبی برای شما باشد.

انواع کاتالوگ بر اساس اندازه

انواع کاتالوگ ها بر اساس اندازه را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد:

11x 8.5

محبوب ترین سایز شماره 1 برای یک کاتالوگ، اندازه استاندارد 11x 8.5  است. این اندازه به طراح فضای کافی جهت پرکردن کاتالوگ شما با جزئیات و تصاویر محصولات شما می دهد. می‌توانید متقاطع‌ها، تصاویری که چندین صفحه را در بر می‌گیرند، برای ایجاد یک شکاف بصری و برجسته کردن محصولی که دارید، اضافه کنید.

6 × 9

این کاتالوگ کوچک‌تر برای مرور سریع محصولات و خدمات شما عالی است. از آنجایی که اندازه کوچک‌تر محدودیت‌هایی دارد، این اندازه اغلب در کاتالوگ‌های مدرن‌تری که از فضای سفید و تصاویر بزرگ و یک صفحه‌ای بهره می‌برند، استفاده می‌شود. این کاتالوگ ها مرجع خوبی برای مشتریان هستند.

اندازه های سفارشی

اگر اندازه مورد نظر خود را از اندازه های بالا نمی بینید، یک گزینه سفارشی هم وجود دارد! شما می توانید اندازه موردنظر خود را با چاپگر خودتان هماهنگ نمایید تا قیمت نهایی را به شما ارائه نماید. فقط مطمئن شوید که طول کاتالوگ بین 4 تا 9 اینچ و عرض شما بین 5 تا 12 اینچ باشد.

انواع کاتالوگ بر اساس اندازه

انواع کاتالوگ بر اساس جنس کاغذ

دو دسته اصلی کاغذ برای چاپ انواع کاتالوگ استفاده می شود: روکش دار و بدون روکش. انواع فرعی مختلف از نظر پرداخت سطح، وزن کاغذ، ضخامت کاغذ و روشنایی در هر دسته متفاوت است. بیایید آنها را با جزئیات بررسی کنیم:

  1. انواع کاغذ پوشش داده شده برای انواع کاتالوگ

کاغذ پوشش داده شده دارای سطح صاف و براقی است. این پوشش به بهبود رنگ جوهر کاغذ کمک می کند و در نتیجه تصاویر واضح تر و رنگ های زنده به دست می آید. کاغذهای روکش دار اغلب برای چاپ رنگی با کیفیت بالا ترجیح داده می شوند. سه نوع کاغذ روکش دار رایج برای چاپ کاتالوگ رنگی وجود دارد که عبارتند از:

کاغذ پوشش داده شده براق

کاغذ با روکش براق با بسیار بازتابنده آن مشخص می شود که درخشندگی را به تصاویر چاپ شده می بخشد. این یک انتخاب عالی برای کاتالوگ های رنگی با تصاویر و عکس های با وضوح بالا است. روکش براق کنتراست رنگ را افزایش می دهد و تاثیر بصری قابل توجهی ایجاد می کند. با این حال، کاغذ براق مستعد جاماندن اثر انگشت است که ممکن است هنگام انتخاب این نوع کاغذ در نظر گرفته شود.

کاغذ پوشش داده شده مات

این مورد دارای براقیت کمتری است که نور را جذب می کند و رنگ ها را ملایم و خاموش نشان می دهد. برای کاتالوگ هایی که می خواهند جلوه ای ظریف ایجاد کنند ایده آل است. با این حال، کاغذ با روکش مات می تواند تصاویر را با جزئیات کمتر یا واضح تر نشان دهد.

انواع کاتالوگ بر اساس جنس کاغذ

  1. انواع کاغذ بدون پوشش برای انواع کاتالوگ

کاغذهای بدون روکش فاقد سطح براقی هستند که در کاغذ پوشش داده شده وجود دارد. در نتیجه، حس طبیعی و بافت بیشتری دارد و آن را به انتخابی محبوب برای انواع خاصی از کاتالوگ های رنگی تبدیل می کند. همچنین دارای سه نوع است که هستند:

کاغذ بدون پوشش افست

این نوع کاغذ به طور گسترده در کاربردهای مختلف چاپ استفاده می شود. ابتدایی ترین نوع کاغذ بدون روکش برای چاپ کاتالوگ رنگی است. این نوع کاغذ به عنوان کاغذ اوراق قرضه یا کتاب نیز شناخته می شود. آنها برای کاتالوگ هایی با متن یا گرافیک ساده که نیازی به چاپ یا ارائه با کیفیت بالا ندارند مناسب هستند. این ویژگی جذب جوهر بسیار خوبی دارد و به شما امکان می دهد متن و تصاویر واضحی داشته باشید. عدم وجود پوشش، ظاهری طبیعی به آن می‌دهد.

کاغذ بدون پوشش مات

این کاغذ شبیه به کاغذ بدون پوشش افست است اما معمولاً سنگین تر است و کیفیت چاپ بهتری را ارائه می دهد. سطح صاف آن باعث می شود جوهر پخش نشود و در نتیجه چاپ دقیقی انجام شود. این کاغذ یک انتخاب همه کاره برای کاتالوگ های رنگی است که ظاهری ظریف دارد. آنها اغلب برای مجلات، بروشورها یا کاغذهای بروشور استفاده می شوند.

کاغذ بدون پوشش بافت دار

این کاغذ ضخیم تری برای چاپ کاتالوگ رنگی است. آنها اغلب برای دعوت نامه ها، کارت ها یا نمونه کارها استفاده می شوند.

انواع کاتالوگ بر اساس کاربرد

انواع کاتالوگ ها را میتوان بر اساس نقش هایی که می تواند به کار بست، دسته بندی نمود:

کاتالوگ فروش

کاتالوگ فروش یکی از انواع کاتالوگ است که برای معرفی و فروش خدمات و محصولات به کار می رود. در این کاتالوگ ها تصاویر با کیفیت همراه با مشخصات کامل محصول در آن قرار دارد.

کاتالوگ معرفی برند یا شرکت

این مدل از انواع کاتالوگ برای توضیح درباره تاریخچه شرکت، معرفی تیم موسسه و فلسفه کاری و نمونه کار به کار می آید. هدف از این مدل کاتالوگ ایجاد ارتباط بیشتر با مشتریان است.

کاتالوگ آموزشی برای ارائه دادن مشاوره در رابطه با طرز کار با محصول است. در این نوع از انواع کاتلوگ شما می توانید توضیحات کاملی را درباره نحوه استفاده و نکات کاربردی کسب نمایید.

کاتالوگ های تبلیغاتی

از انواع کاتالوگ این مدل از کاتالوگ ها طرفدار بیشتری دارد و بیشتر جنبه تبلیغ محصول و خدمات را داراست و مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل می نماید. به کارگیری فونت و تصویر مناسب برای این نوع کاتالوگ مهم است و به جذابیت آن می افزاید. کاتالوگ تبلیغاتی با هدف شناخت افراد بیشتر به کسب و کار و کسب اعتماد مخاطبان به کار می آید.

انواع کاتالوک باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

  • جوهر: پر رنگ بودن جوهر برای هر دو جلد و صفحات داخلی به شدت توصیه می شود. مشتریان بهتر با عکس‌های رنگی با کیفیت بالا ارتباط برقرار می‌کنند تا سیاه و سفید.
  • کاغذ: جلد براق یا همان کاغذ گلاسه محبوب ترین انواع کاغذ برای کاتالوگ هستند. زیرا این کاغذها بادوام و باکیفیت هستند و در عین حال مقرون به صرفه هستند.
  • پوشش: اگر در حال چاپ کاتالوگ با روکش براق هستید، توصیه می کنیم برای افزایش دوام و درخشندگی کاتالوگ خود، یک پوشش UV اضافه کنید.
  • تصاویر: استفاده از تصاویر با کیفیت و موثر برای مخاطب کمک می کند تا یک کاتالوگ زیبا داشته باشید.

مشخصات یک کاتالوگ محبوب کدام است؟

نتیجه گیری

اهمیت انتخاب کاغذ مناسب و سایزی که برای کاتالوگ خود انتخاب می کنید، بسیار زیاد است. شما باید تمامی جوانب را برای سفارش کاتالوگ مناسب خودتان در نظر داشته باشید، زیرا این مورد محصول بازاریابی شماست. اگر برای انتخاب کاغذ مناسب برای پروژه های چاپ کاتالوگ رنگی خود به کمک متخصص نیاز دارید، با تیم ما در مجتمع چاپ اندیشه برتر تماس بگیرید. ما با کمال میل به هر سوالی پاسخ خواهیم داد و شما را در این فرآیند راهنمایی خواهیم کرد.

لطفا امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *