آشنایی با ویژگی ها و خدمات چاپخانه اندیشه برتر

یکی از مهم‌ترین نقش‌ها در تبلیغات کسب‌وکار، چاپخانه‌ می‌باشد. چاپخانه‌ها با چاپ باکیفیت و معرفی برند و کسب‌وکار شما، نقش بسیار مهمی در رونق بیزینس‌تان دارند. چاپخانه‌ای بر کسب‌وکار شما تاثیر شگرفی می‌گذارد، که از امکانات و وسایل به‌روز استفاده کند؛ همینطور، انواع خدمات خود را با بالاترین کیفیت، به مشتریان ارائه دهد. نقش دیگر چاپخانه‌ها این است که، یک ارتباط میان مشتری و برند برقرار کند.

امیدواریم با خواندن این مقاله، بتوانید بر ویژگی‌های یک چاپخانه خوب واقف شوید و بهترین چاپخانه را برای انجام تبلیغات چاپی خود انتخاب کنید.

ویژگی های بهترین چاپخانه ها

یک چاپخانه خوب، باید از ویژگی‌های متعددی برخوردار باشد که در اینجا، برخی از این ویژگی‌ها را بیان می‌کنیم:

 • چاپخانه باید دارای قدمت و اعتبار قابل قبولی باشد: هرچه تجربه کاری یک چاپخانه بیشتر باشد، مسلما کیفیت کاری که ارائه می‌دهد هم، بالاتر خواهد بود. البته تنها داشتن تجربه کافی نیست.
 • استفاده از دستگاه‌های به‌روز: یک چاپخانه، علاوه بر تجربه کاری بالا، باید دستگاه‌های خود را، به‌روز کرده و از جدیدترین امکانات، برای ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده کند.
 • قیمت مناسب: در این اوضاع اقتصادی نابه‌سامان، اولین موضوعی که ممکن است کسب‌وکارها به آن توجه کنند، قیمت خدمات چاپ و تبلیغات می‌باشد. قیمت خدمات تبلیغاتی، باید به‌قدری معقول باشد که بتواند مشتری را جذب خود کند.
 • تحویل به‌موقع: بدقولی، یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که ممکن است نظر مشتری را عوض کند. تحویل به‌موقع و سروقت خدمات، علاوه بر احترام به مشتری، باعث می‌شود وی، حس خوبی نسبت به چاپخانه شما دریافت کرده و آن را به کسب‌وکارهای دیگر معرفی کند.

ویژگی های بهترین چاپخانه ها

چاپخانه اندیشه برتر

مجتمع چاپ اندیشه برتر ، یکی از قدیمی‌ترین چاپخانه‌ها در زمینه چاپ کاتالوگ، مجله، تراکت، جعبه و غیره می‌باشد. این چاپخانه، سالیان درازی است که در این زمینه فعالیت دارد و با برندهای معروف و نام‌آشنایی همکاری داشته است. در ادامه، به بررسی خدماتی که این چاپخانه ارائه می‌دهد، می‌پردازیم.

چاپ مجله

مجله، یک نوع معرفی کسب‌وکار یا اطلاع‌رسانی است که به  شکل مکتوب، در دسترس دیگران قرار می‌گیرد. چاپ مجله به دو شکل افست و دیجیتال انجام می‌شود. اندیشه برتر مفتخر است، چاپ مجله را با سال‌ها تجربه در این زمینه، انجام دهد. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید، که چاپ مجله بهتر است یا کاتالوگ؟ در حقیقت چاپ مجله، از هزینه کمتری نسبت به کاتالوگ برخوردار است؛ همچنین جنس کاغذ استفاده شده در مجله، به اندازه کاتالوگ اهمیت ندارد. به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکار، به سراغ چاپ مجله می‌روند.

چاپ مجله

چاپ کاتالوگ

یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی، چاپ کاتالوگ است، که به معرفی محصول یا خدمت می‌پردازد. در چاپ کاتالوگ، از کیفیت‌های مختلفی استفاده می‌شود که با توجه به بودجه‌تان ،تنظیم می‌شود. تیم اندیشه برتر، از همان ابتدا، قیمت تمام شده چاپ کاتالوگ، در هر تعداد و کیفیتی را به صورت شفاف، به شما اعلام می‌کند.

کاتالوگ‌ها، از کاغذهایی با جنس مختلف تولید می‌شوند. در چاپخانه اندیشه برتر، شما می‌توانید کاتالوگ مورد نظر را در دو نوع افست و دیجیتال، با کیفیت بالا و هزینه پایین، تهیه کنید. چاپ کاتالوگ در این مجموعه، به صورت تخصصی انجام می‌شود و شما با خیال راحت می‌توانید سفارش کاتالوگ‌های چاپی خود را به اندیشه برتر بسپارید.

چاپ کاتالوگ

چاپ جعبه

چاپ جعبه یکی از مهمترین جنبه‌های فروش می‌باشد و تاثیر زیادی در میزان فروش محصولات دارد. در چاپ جعبه، از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود، اما اقتصادی‌ترین روش تولید جعبه، چاپ به روش افست می‌باشد، که همان روش سنتی و قدیمی است.

چاپ جعبه در تیراژ کم و زیاد، به صورت کاملا حرفه‌ای، در اندیشه برتر انجام خواهد شد. همچنین قیمت ارائه این خدمات در این مجموعه، بسیار برای مخاطبان مناسب خواهد بود؛ به همین دلیل، خیلی از کارخانه‌ها، شرکت‌ها، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، سفارشات چاپی خود را به این مجموعه می‌سپارند. از انواع جعبه‌ها، برای چاپ در این مجموعه استفاده می‌شود، که عبارتند از: جعبه مقوایی؛ که بیشترین کاربرد را دارد، جعبه فلزی، جعبه چوبی، کاغذی، جعبه لمینیت کارتن، هارد باکس و غیره.

مزایای چاپ جعبه

چاپ جعبه مقوایی، مزایای زیادی دارد و همه کسب‌‌وکارها، استفاده از آن را در برنامه خود قرار داده‌اند. برخی مزایای چاپ جعبه مقوایی عبارتند از:

چاپ جعبه

 • وزن پایین
 • راحتی حمل‌ونقل
 • ارزان و مقرون‌به‌صرفه بودن
 • عدم آسیب به محصولات داخل جعبه
 • اطلاعات کسب‌وکار بر روی جعبه چاپ می‌شود
 • تنوع رنگی بالایی می‌تواند داشته باشد
 • مقواهای موج‌دار، قابلیت بازیافت دارند؛ از این‌رو با محیط زیست سازگارند

چاپ 4.5 ورقی طلا

در چاپ 4.5 ورقی یا چاپ افست، از سیلندر برای تزریق جوهر بر روی کاغذ استفاده می‌شود. با توجه به سایز کاغذ، از سیلندرهایی با سایزهای مختلف استفاده می‌شود. چاپی که بر روی کاغذ 100 در 70 انجام می‌گیرد، همان چاپ 4.5 ورقی است.

موارد استفاده چاپ 4.5 ورقی

از این نوع چاپ، در موارد بسیاری استفاده می‌شود؛ به‌خصوص در تیراژ بالا، بسیار کارا است؛ به عنوان مثال، در چاپ:

چاپ 4.5 ورقی طلا

 • کارت ویزیت
 • جزوات
 • استیکرها
 • کارت پستال
 • بروشورها
 • روزنامه
 • کتاب
 • مجله
 • پوستر

چاپ متالایز

چاپ متالایز یکی از روش‌های بسیار شیک و خاص است. این نوع چاپ، با استفاده از ورق آلومینیوم نازک، ظاهری شیک را ایجاد می‌کند. چاپ متالایز در بسته‌بندی محصولاتی مثل ادکلن و لوازم آرایشی، کاربرد دارد. چاپ متالایز، روی کاغذ متالایز انجام می‌شود که از جنس PVC است. متالایز به دو روش انجام می‌شود:

 • یکی اینکه، کاغذ از جنس متالایز باشد
 • استفاده از روکش نازک متالایز برای جلوه به محصولات

یکی از اصلی‌ترین خدمات مجموعه اندیشه برتر، چاپ متالایز است. از آن جایی که این کاغذ، استحکام خوبی دارد، باعث می‌شود قیمت آن کمی بالا باشد. علت آن هم، گران بودن روکش متالایز است.

چاپ متالایز

هزینه چاپ متالایز

شماره تعداد تیراژ نوع چاپ قیمت فرم چاپی یکرو
1 1000 ورق چهار و نیم ورقی 5 رنگ

 

40000000
2 3000 ورق چهار و نیم ورقی 5 رنگ

 

45000000
3 5000 ورق چهار و نیم ورقی 5 رنگ

 

50000000

هزینه چاپ متالایز – 4 رنگ با لاک به وسیله دستگاه CD هایدلبرگ 2 ورقی

شماره تعداد تیراژ نوع چاپ قیمت فرم چاپی یکرو
1 1000 ورق 2 ورقی پنج رنگ 20000000
2 3000 ورق 2 ورقی پنج رنگ 25000000
3 5000 ورق 2 ورقی پنج رنگ 30000000

چاپ هایبرید

به دستگاه‌هایی که کاربرد دوگانه‌ دارند و از ترکیب دو فناوری و یا تکنولوژی مختلف ایجاد می‌شوند، هایبرید می‌گویند. از ترکیب دو دستگاه چاپ فلت به شکل UV و افکت خاص، دستگاه هایبرید طراحی و تولید می‌شود. این نوع چاپ، باعث متمایز ساختن محصولات، نسبت به سایر رقبا می‌شود. سرعت بالای تولید، قیمت مناسب و کیفیت بالا، باعث شده تا گزینه محبوبی برای کسب‌وکارها باشد. چاپخانه اندیشه برتر با داشتن مجهزترین و به‌روز‌ترین دستگاه‌ها، چاپ هایبرید را با کیفیت بالایی انجام می‌دهد.

چاپ هایبرید

چاپ آی ام ال

برچسب‌گذاری در قالب چاپ که در آن لیبل به بدنه ظروف پلاستیکی می‌چسبد را، چاپ IML می‌گویند. در نتیجه، یک لیبل جدایی‌ناپذیر از محصول ایجاد می‌شود.

چاپ آی ام ال

جعبه چسبانی لاک باتوم

جعبه چسبانی لاک باتوم ، نوعی جعبه است که به‌گونه‌ای طراحی شده، که در قسمت پایین جعبه، با چسب، درزگیری شود. از این جعبه‌ها که معمولا از جنس مقوا ساخته می‌شوند، برای بسته‌بندی اقلام حساس استفاده می‌شود. این جعبه برای استفاده نوع خاصی از چسب، در پایین آن طراحی شده‌ است.

جعبه چسبانی لاک باتوم

جعبه چسبانی 6 نقطه

جعبه چسبانی 6 نقطه نوعی جعبه است که برای چاپ کاتالوگ، کتابچه و غیره، از آن استفاده می‌شود. جعبه چسبانی 6 نقطه، یک روش چاپ است که برای چسباندن دو تکه کاغذ به یکدیگر، معمولاً برای جلد کتاب، دفتر یا کتابچه، استفاده می‌شود. جعبه ضمیمه، شامل شش سوراخ کوچک است که در گوشه کاغذ، سوراخ می‌شود و از هر سوراخ، یک نخ یا ریسمان کوچک بسته خواهد شد؛ سپس این دو تکه کاغذ، توسط نخ به یکدیگر متصل می‌شوند و یک اتصال مطمئن و بادوام بین آن‌ها ایجاد می‌شود.

جعبه چسبانی 6 نقطه

بسته بندی بابست

دستگاه‌های بابست یک فناوری جدید در ساخت جعبه و کارتن می‌باشند. این فناوری، ساخت بسته‌بندی و چاپ را، بی‌نیاز از نیروهای انسانی می‌کند؛ همینطور سرعت بسته‌بندی و ساخت آنها به شدت بالا می‌رود.

بسته بندی بابست

سلفون کشی واتربیس

سلفون‌های واتربیس، با استفاده از نوعی چسب سرد، بر روی کاغذ، مقوا و یا هر سطح دیگری می‌‌چسبند. این سلفون‌ها علاوه بر زیبایی محصول، باعث افزایش مقاومت آن هم می‌‌شوند. استفاده از این سلفون‌کشی، باعث افزایش مقاومت بسته‌بندی و همچنین زیبایی جعبه محصول خواهد شد.

سلفون کشی واتربیس

قیمت سلفون‌ کشی واتربیس

قیمت سلفون‌ کشی واتربیس در تعداد حداقل 1000، به شرح جدول زیر ‌می‌باشد.

ردیف نوع قیمت (تومان)
1 سلفون واتربیس هر سانتی متر 50
2 سلفون حرارتی هر سانتی متر 60
3 سلفون متالایز هر سانتی متر 50
4 سلفون مخمل هر سانتی متر 350

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *