اصلی ترین تفاوت های کاتالوگ و بروشور در چیست؟

هنگام بررسی تفاوت کاتالوگ و بروشور به این نتیجه می‌رسیم که هر کدام از آنها، خدمات منحصر به فردی را به کاربر ارائه می‌دهند. در کاتالوگ محصولات به صورت جامع معرفی شده و در اختیار افراد قرار می‌گیرند. در بروشور، بیشتر اطلاعات در خصوص برند مربوطه به همراه مزیت‌های محصولات شرح داده می‌شود که در ادامه به بررسی یکایک آنها می‌پردازیم. مجتمع چاپ اندیشه برتر با بیش از چندین سال سابقه در حوزه چاپ انواع بروشور و کاتالوگ، توانسته است خدمات باکیفیتی را به کاربران خود ارائه دهد که در ادامه مطالب مفیدی را به شما ارائه می‌دهیم.

تفاوت کاتالوگ و بروشور در چیست؟

تفاوت های زیادی وجود دارد که بروشورها و کاتالوگ ها را از همدیگر متمایز می کند. به عنوان مثال، بروشورها معمولاً برای درج اطلاعات و تمرکز بر برند، محصولات و خدمات شما استفاده می‌شوند، در حالی که کاتالوگ‌ها بیشتر برای تبلیغ هستند که در یک زمان به روی یک محصول تمرکز دارند. اما در ابتدا باید بدانید که هر کدام چه کاربردی دارد:

تعریف کاتالوگ

چاپ کاتالوگ یکی از ابزارهای کسب و کار است که به معرفی انواع محصولات، خدمات و توضیحات درباره آن می‌پردازد. افرادی که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند، با طراحی بسیار جذاب و توضیحات جامع، محصولات برند خود را به افراد معرفی می‌کنند. در ادامه به مهم‌ترین اطلاعاتی که در کاتالوگ ذکر می‌شود، خواهیم پرداخت.

کاربرد کاتالوگ

کاتالوگ دارای کاربرد هایی نظیر موارد زیر است:

  • تصاویر محصولات یا خدمات آن
  • قیمت محصول یا خدمات
  • مزیت و کاربرد محصولات به همراه خدمات آنها
  • آدرس شعب و نمایندگی‌ها
  • کد محصولات به همراه خدمات آن

راهنمایی به نام کاتالوگ چیست؟

تعریف بروشور

طراحی بروشور مانند یک جزوه و یا کتابچه است که به ویژگی‌های محصول و مشخصه‌هایی که مشتری برای خرید کالا به آن نیاز دارد، می‌پردازد. در بروشور بیشتر، مزایا و خدمات یک کالا شرح داده می‌شود. تا خریداران با آگاهی هر چه بیشتر، محصول مورد نظر خود را خریداری نمایند. بسیاری از طراحان گرافیک بروشور را با طرح‌ای بسیار جذاب و منحصر به فرد ایجاد می‌کنند، تا بتوانند به وسیله آن، حس خوب و کنجکاوی را برای مخاطب به وجود آورند. لازم به ذکر است، بروشور با فرمت دیجیتال، امکان‌پذیر خواهد بود. هر چند که در این طراحی، افراد بروشور را در تیراژ بالا سفارش می‌دهند و سفارش آنها با کیفیت کاغذهای متفاوت است. هر چقدر طراحی‌ها جذاب‌تر باشد، مخاطبان بسیاری را به خود جذب می‌کند.

کاربرد بروشور

در ادامه به محتوای بروشور تبلیغاتی خواهیم پرداخت:

  • تصاویر بسیار جذاب به همراه معرفی محصول و خدمات آن
  • ویژگی برند به همراه تفاوت آن با دیگر برندها
  • محصولات به همراه جزئیات ارائه می‌گردد.
  • جشنواره‌هایی که برای کالاها برگزار می‌گردد به همراه تخفیفات ویژه
  • آدرس کمپانی به همراه شعبات آن‌ها

6 مورد از تفاوت کاتالوگ و بروشور شامل موارد زیر است:

از اصلی‌ترین تفاوت کاتالوگ و بروشور در سایز، محتویات، اطلاعات، صحافی، تصاویر، ترتیب، طراحی و کاربرد آن‌ها است. در کاتالوگ، همه‌ی محصولات به همراه خدمات آن‌ها در برگه‌ای نمایش داده می‌شود.

ولی در بروشور اطلاعات تفکیک بندی شده و برخی از افراد به همراه محصولات برای کاربران ارائه می‌دهند.

تفاوت کاتالوگ و بروشور از نظر محتویات

از اصلی ترین تفاوت بین کاتالوگ و بروشور، محتوا آن هاست. کاتالوگ یک دفترچه یا کتابچه است که محصولات و خدمات خود را برای فروش به همراه قیمت و مشخصات در اختیار شما می گذارد اما بروشور یک اطلاعات کلی درباره محصول یا سازمان برای شناخت به مشتری ارائه می دهد. بنابراین کاتالوگ با هدف ارائه فروش محصولات طراحی و چاپ می شود اما بروشور برای معرفی برند ساخته می شود.

تفاوت ارائه اطلاعات در کاتالوگ و بروشور

در چاپ بروشور اطلاعاتی که قرار داده می‌شود، به طور یک پاراگراف است که بتواند به طور مفصل درباره محصول و یا برند مورد نظر صحبت نماید؛ ولی در کاتالوگ توضیحات را می توانید در حد یک یا دو خط مشاهده ‌کنید.

تفاوت کاتالوگ و بروشور از نظر تصاویر

در بروشورها از تصاویر بسیار جذاب و زیبا برای جذب مشتری استفاده می شود اما در کاتالوگ، تصاویر به طور حرفه‌ای قابل نمایش است.

ترتیب محتوا

در بروشور به هیچ وجه معرفی محصولات از ترتیب خاصی برخوردار نیست، اما در کاتالوگ محصولات به طور  حروف الفبا ترتیب بندی می گردد.

طراحی

تفاوت کاتالوگ و بروشور از نظر طراحی، بروشور عموما باید طوری باشد که هنگام مشاهده مخاطب، بتواند آن را جذب کند. اما در کاتالوگ عموما به خاطر راهنمایی انواع محصولات به همراه خدمات آنها ارائه می شود.

تفاوت بروشور و کاتالوگ از لحاظ کاربرد

عموما کاتالوگ برای معرفی انواع محصول استفاده می‌شود، اما بروشور برای تبلیغات برند استفاده می‌گردد. در کاتالوگ به شما توضیحی از قیمت و مشخصات محصول می دهد اما در بروشور سازمان شما توصیف می گردد.

 

 

تفاوت های بروشور و کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ بهتر است یا بروشور؟

چه در حال تبلیغ کسب و کار، خدمات، محصول یا صرفاً یک ایده باشید، مطالب چاپی می تواند ابزاری بسیار موثر برای شما و کسب و کارتان باشد. هر کجا که قصد دارید باشید، تحقیقات نشان داده است که مطالب چاپی موثرتر از دیجیتال است. به طور کلی، برای معرفی لیست محصولات یا خدمات خود، شما باید کاتالوگ را انتخاب نمایید. اگر می خواهید درباره محصول، ایده خاصی صحبت کنید یا به طور خلاصه شرکت خود را معرفی کنید، بروشورها به کار شما می آید.

نکات مهم برای طراحی کاتالوگ و بروشور

هزینه مقرون به صرفه در حین طراحی

در صورتی که تمایل دارید هزینه‌های کمتری را برای چاپ انواع بروشور و کاتالوگ خود پرداخت نمایید. از رنگ‌های بسیار کم در حین طراحی و کاغذهای ساده‌تری را برای این‌کار انتخاب کنید. حتی چاپ در ابعاد و اندازه‌های مشخص، در هزینه‌ها صرفه جویی می‌گردد. حتی استفاده از دستگاه‌های بابست می‌تواند از هرینه‌های چاپ کم کند.

شاید برایتان مفید باشد: همه‌ چیز در رابطه با تفاوت روکش سلفون و روکش یووی

محتوای دیجیتالی

به طراحان خود بگویید که بروشور و یا کاتالوگ شما را به گونه‌ای طراحی نمایند که بتوانید به صورت آنلاین و الکترونیک در وبلاگ، سایت و شبکه‌های اجتماعی نیز استفاده کنید.

مخاطب شناسی

قبل از طراحی حتما مخاطب خود را بشناسید تا بر اساس ویژگی‌های آنها بتوانید، طراحی بسیار ایده‌آل را انجام دهید.

کاتالوگ بهتر است یا بروشور؟

چه در حال تبلیغ کسب و کار، خدمات، محصول یا صرفاً یک ایده باشید، مطالب چاپی می تواند ابزاری بسیار موثر برای شما و کسب و کارتان باشد. هر کجا که قصد دارید باشید، تحقیقات نشان داده است که مطالب چاپی موثرتر از دیجیتال است. به طور کلی، برای لیست محصولات یا خدمات خود، شما یک کاتالوگ می خواهید. اگر می خواهید درباره محصول، ایده خاصی صحبت کنید یا به طور خلاصه شرکت خود را معرفی کنید، بروشورها به کار شما می آید.

کاتالوگ بهتر است یا بروشور؟

*** چاپ طلاکوب 4/5 ***

آنچه در این مقاله خواندیم:

در این مقاله سعی کردیم به صورت جامع و کامل اطلاعاتی را در خصوص تفاوت کاتالوگ و بروشور در اختیارتان قرار دهیم. در هنگام سفارش این دو، به هیچ عنوان محدودیتی وجود ندارد و با توجه به ابعاد و سایز مورد نظرتان، آنچه که لازم دارید، چاپ می‌‌شود. البته مجموعه اندیشه برتر چاپ جعبه، لیبل، چاپ طلاکوب و سایر محصولات را انجام خواهد داد. برای سفارش کاتالوگ و بروشور از طراحان اندیشه برتر کمک بگیرید تا طراحان ما بتوانند علاوه بر طراحی مناسب، مشاوره رایگان را در اختیارتان قرار دهند. جهت اطلاع از هزینه انواع طراحی‌ها، با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا بهترین مشاوره را بر حسب نیاز شما ارائه دهند.

ابعاد استاندارد بروشور و کاتالوگ را بیان کنید؟

ابعاد استانداردی برای کاتالوگ و بروشور وجود ندارد، افراد بسته به سایزی که مد نظر دارند، آن را سفارش می‌دهند. برای سفارش این دو طراحی به هیچ عنوان محدودیتی وجود ندارد.

چگونه کاتالوگ و بروشور خود را در اندیشه برتر سفارش دهیم؟

در اندیشه برتر هم به صورت حضوری و هم آنلاین طراحی خود را سفارش دهید. در صورت هر گونه مشاوره نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *