طراحی کارت پستال

در تمام مناسبت ها میتوانید به عزیزانتان، کارت پستال هدیه دهید.


طراحی کارت پستال یک روش بسیار خلاقانه برای ارتباط موثر در سرتاسر جهان می‌باشد که می‌توانید برای انواع تبلیغات خود استفاده نمایید. برای طراحی این مدل کارت‌ها، انتخاب یک موضوع مناسب به همراه تم، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا بتوانید یک کارت پستال جذاب و زیبایی را ارائه دهید.

در کارت پستال می‌توانید از تصاویر، متن، رنگ‌های جذاب استفاده کنید تا زیبایی پیام شما را چند برابر کند. افرادی که اینگونه طراحی‌ها را انجام می‌دهند، افرادی خلاق و هنر دوست هستند که ترکیب رنگ‌ها و تصاویر را به خوبی درک می‌کنند و با توجه به تجربه‌ای که دارند می‌توانند نمونه‌های جذابی را از خود خلق نمایند.

 در ادامه این مقاله از مجتمع چاپ  اندیشه برتر ، قصد داریم به صورت مفصل در مورد طراحی این کارت و نکات موثر آنها با شما صحبت کنیم.

اصول طراحی کارت پستال
در صورتی که اصول طراحی کارت پستال را بدانید، میتوانید نمونه های مناسبی را ارائه دهید

عوامل موثر برای طراحی کارت پستال

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد کارت پستال یک روش خلاقانه برای جذب مشتریان می‌باشد. عوامل موثری برای طراحی کارت پستال وجود دارد که عبارتند از:

مخاطب خود را در طراحی کارت پستال بشناسید

قبل از آنکه کارت پستال خود را برای کسی طراحی کنید، باید مخاطب را در نظر بگیرید، تا متوجه شوید چه ایده‌ای مد نظر دارد تا بر اساس آن بتوانید طرح مورد نظر خود را ارائه دهید.

طرح افقی و عمودی را در نظر بگیرید

برخی از افراد علاقه بسیاری به طرح افقی و برخی دیگر به طرح عمودی دارند. اگر تمایل دارید کارت تبریک ایجاد نمایید، بهتر است از طرح عمودی استفاده کنید.

زیرا کارت‌های تبریکی که در قفسه‌ها گذاشته میشوند، عمودی هستند. اما در صورتی که تمایل دارید کارت را از طریق ایمیل ارسال نمایید، بهتر است از طراحی افقی استفاده کنید.

در طراحی کارت پستال چندین نسخه را ایجاد کنید

برای آنکه بتوانید یک کارت پستال مناسب را طراحی نمایید باید چندین نمونه را ایجاد کنید تا بتوانید یک ایده خلاقانه و منحصر به فردی را به عنوان یک نمونه نهایی انتخاب نمایید.

یک قالب کارت هدیه تهیه نمایید

با قالب کارت هدیه میتوانید طرحی جذاب و زیبایی را برای عزیزان خود انتخاب کنید و به آنها هدیه دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که عوامل بسیاری وجود دارد که می‌تواند یک قالب کارت هدیه را در نظر بگیرید. این عوامل شامل شکل، طرح کارت، رنگ، تصویر، فونت و غیره است.

عوامل موثر برای طراحی کارت پستال
عوامل بسیاری میتواند بر طراحی کارت پستال تاثیر بگذارند

طراحی کارت پستال در ورد و فتوشاپ

می‌توانید در نرم افزارهای ورد و فتوشاپ نیز طراحی کارت پستال را انجام دهید. اما نرم افزار ورد برای انجام کارهای حرفه‌ای استفاده نمیگردد، اصولا افرادی که تمایل دارند یک کارت معمولی را در آن ایجاد کنند، میتوانند از نرم‌افزار ورد استفاده نمایند.

 البته گرافیست‌های حرفه ای از نرم افزار ایلوستریتور نیز برای طراحی انواع کارت‌های تبریک استفاده میکنند. زیرا امکانات بسیاری را برای کاربر ارائه میدهد. همین امر باعث میگردد تا گرافیست‌ها بسته به نوع طراحی تعیین میکنند تا در چه محیطی کارت پستال خود را طراحی نمایند.

طراحی کارت پستال در ورد و فتوشاپ
کارت پستال را میتوانید با نرم افزار فتوشاپ و ورد طراحی نمایید

خدمات طراحی کارت پستال فقط حضوری است؟

خدمات طراحی کارت پستال را میتوانید هم به صورت حضوری و هم غیرحضوری انجام دهید. مجتمع چاپ اندیشه برتر، با توجه به تجربه و سابقه درخشانی که دارد، میتواند تمامی خدمات Postcard design را با توجه به نیاز کاربران خود انجام دهد.

 در این مجتمع اندیشه برتر میتوانید چاپ مجله، چاپ کاتالوگ، چاپ جعبه، چاپ متالایز و غیره را بسته به نیاز خود سفارش دهید.

قیمت طراحی کارت پستال چگونه محاسبه میگردد؟

قیمت طراحی کارت پستال بر اساس زمانی که در آن صرف میگردد، محاسبه می‌شود. این بدین معنی است که هرچقدر گرافیست و یا طراح، وقت بیشتری را برای کار خود صرف نماید به همان اندازه هزینه بیشتری را دریافت می‌کند. برای هر گونه تبریک از جمله تبریک سال نو، نوروز، شب یلدا و غیره میتوانید از کارت پستال استفاده نمایید و قیمت هر کدام از آنها بر اساس طرح، متفاوت است.

سوالات متداول طراحی کارت پستال

برای طراحی کارت پستال باید چه نکاتی را توجه نماییم؟

برای طراحی کارت پستال باید به اندازه، ابعاد کارت، فونت، متن، رنگ، سایز نوشته و غیره را توجه نمایید.

نرم افزارهای طراحی کارت پستال را نام ببرید؟

نرم افزار و ابزارهایی که برای طراحی کارت پستال استفاده میگردند بسیار هستند، اصولا طراحان بسته به نمونه کارت پستال خود، نرم افزار طراحی آن را انتخاب میکنند. از جمله نرم افزارهایی که میتوان به آن اشاره نمود نرم افزار فتوشاپ، نرم افزار ایلوستریتور، نرم افزار ورد، برنامه کنوا canva، Smilebox، Befunky و غیره میباشد.

نتیجه گیری طراحی کارت پستال

طراحی کارت پستال یکی از روش‌های بسیار جذاب برای جذب مشتری در هر صنف مختلف است. با استفاده از این کارت‌ها می‌توانید تبریک خود را هم به صورت ایمیلی و هم به صورت کارتی، به عزیزان خود ارائه دهید.

افرادی که اینگونه کارت‌ها را طراحی می‌کنند با توجه به انتخاب و نیاز مشتری، طرح خود را انتخاب نموده و پس از ارائه دادن به مشتری، قالب نهایی خود را در اختیارشان قرار می‌دهند. عموما گرافیست‌ها چندین طرح را به عنوان الگو یا نمونه، به مشتریان خود ارائه داده تا آنها با توجه به علاقه خود آن را انتخاب نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *