طراحی چاپ

طراحی چاپ یکی از پرطرفدارترین موارد در بازاریابی سنتی است که مخاطبان بسیاری را به خود جلب میکند


طراحی چاپ یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای انجام هرگونه خدمات تبلیغاتی است که با انواع نرم افزارهای فتوشاپ، کورل، ایلاستریتور و غیره انجام می‌گیرد. هدف از اینکه بتوانید طراحی‌های گرافیکی انجام دهید، این است که بتوانید یک بستر تبلیغاتی را فراهم نمایید تا افراد با کسب و کارهای مختلف و صنف کاری شما بیشتر آشنا شوند.

بسیاری از افراد بر این باورند که شرکت‌های طراحی می‌توانند خدمات چاپ را هم انجام دهند. این نظر کاملا اشتباه است؛ زیرا هر کدام از این فضاها دارای مکان های منحصر به فرد و مجزایی است که در این مقاله از مجتمع چاپ اندیشه برتر با انواع طراحی چاپ؛ ما بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی انواع طراحی چاپ

قبل از معرفی انواع طراحی چاپ باید بگوییم که این کار یک بازاریابی قدرتمند و هوشمند است که مخاطبان بسیاری را به خود جذب می‌کند. هر کسب و کاری با توجه به حوزه فعالیت خود، خدمات چاپ خاصش را انجام می‌دهد. همین امر سبب می‌گردد تا هر صنف کاری، مخاطبان خاص خود را جذب نمایند. انواع طراحی چاپ به صورت زیر تقسیم بندی می‌شود:

چاپ طراحی کارت ویزیت

با چاپ طراحی کارت ویزیت می‌توانید شغل مورد نظر خود را به خوبی معرفی نمایید و ارتباط بسیار گسترده‌ای را با همکاران و افراد دیگر برقرار کنید. با داشتن یک کارت ویزیت حرفه‌ای خواهید توانست به خوبی بازاریابی کسب و کار خود را انجام دهید. البته که کارت ویزیت، ممکن است هم به صورت شخصی یا شرکتی انجام شود. (آموزش اصول طراحی کارت ویزیت)

چاپ طراحی کارت ویزیت
با چاپ طراحی کارت ویزیت می‌توانید کسب و کار خود را به خوبی به همکاران و مشتریان خود معرفی نمایید

چاپ طراحی بنر

اگر به طراحی بنر توجه کرده باشید، این طراحی ها بر روی پارچه، پلاستیک و حتی کاغذهای ضدآب به منظور برندسازی و تبلیغات، چاپ می‌شوند و می‌توانید در انواع مناسبت ها و جشن‌ها آن را سفارش دهید. این طراحی ها در گذشته به صورت دستی انجام می‌گرفت، اما امروزه با توجه به تکنولوژی های جدید، این چاپ ها به صورت دیجیتالی انجام می‌شود و خروجی بسیار بالایی را ارائه می‌دهد. برای افزایش کیفیت خروجی پیشنهاد می شود از چاپ هایبرید استفاده شود.

چاپ طراحی بنر
چاپ طراحی بنر بر روی کاغذهای ضد آب، پارچه انجام می‌گیرد

چاپ طراحی جلد کتاب

اگر به طراحی جلد کتاب‌ها توجه کرده باشید، متوجه خواهید شد که هیچ موقع نباید با توجه به طراحی جلد کتاب، محتوای آن را در قضاوت کنید. زیرا برای طراحی جلد حتما باید نکاتی را رعایت نمایید تا بتوانید آن را چاپ کنید. برای طراحی بی نقص جلد کتاب، می توانید به مقاله اصول طراحی و چاپ مجله مراجعه نمایید.

چاپ طراحی جلد کتاب
در هیچ مواقع طراحی جلد کتاب را با محتوای داخل کتاب مقایسه نکنید

چاپ طراحی بروشور

برای چاپ طراحی بروشور و چاپ کاتالوگ، از کاغذهای بزرگ و کوچک بدون خط استفاده می‌گردد که خواهند توانست، زیبایی طراحی بروشور را چندبرابر کنند. اغلب در بروشورها می‌توانید لوگو، نام وب سایت و خدمات ویژه مجموعه را مشاهده نمایید که برای تبلیغات بیشتر از آنها استفاده می‌گردد.

چاپ طراحی بروشور
برای چاپ طراحی بروشور از کاغذهای بزرگ و کوچک استفاده می‌گردد

چاپ طراحی تراکت

طراحی تراکت‌ها، همان بروشورهای مقرون به صرفه و ارزانی هستند که بر روی برگه‌ی A5 و A6 چاپ می‌شوند و در میان مردم پخش می‌گردند. در حال حاضر می‌توانید نمونه تراکت‌های بسیاری را در میان مردم مشاهده نمایید که به وسیله افراد مختلف توزیع می‌‎شوند.

نکته ای که باید در چاپ تراکت‌ها در نظر داشته باشید، این است که، هرچقدر طراحی تراکت با کیفیت بالا باشد، به طور معمول بازدهی بسیار بالایی را خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی: یکی از خدمات چاپی که اندیشه برتر به مشتریان خود ارائه می‌دهدف چاپ طلاکوب است و به منظور دریافت اطلاعاتی درباره این نوع چاپف می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

چاپ طراحی تراکت
چاپ طراحی تراکت باید با کیفیت بالا باشد

چاپ لیبل و طراحی بسته بندی

امروزه لیبل‌ها یکی از پرطرفدارترین بازاریابی جهت جذب مشتری می‌باشند که در مکان های مختلفی می‌توان از آن استفاده نمود. افرادی در چاپ لیبل موفق می‌شوند که دارای خلاقیت و ذوق هنری بسیار بالایی هستند، تا بتوانند به وسیله آن مخاطب خود را جذب نمایند. همچنین می‌توانید نمونه لیبل‌های مختلفی را در فروشگاه‌های زنجیره ای و مغازه ها مشاهده نمایید. امروزه برای افزایش کیفیت و سرعت چاپ لیبل و فرایند بسته بندی از تکنولوژی بابست استفاده می شود.

چاپ لیبل و طراحی بسته بندی
با چاپ لیبل و طراحی بسته بندی میتوانید برند خود را با قیمتی مقرون به صرفه تبلیغ نمایید

چاپ طراحی پوستر

در تصویر زیر چاپ طراحی پوستر را مشاهده می‌کنید. این چاپ کاتالوگ و پوسترها می‌توانند هم بر روی تکه‌های بزرگ کاغذ و مقوا چاپ شوند و هر کدام از آنها، تصاویر و کلماتی را به کاربر انتقال دهند. این امر زمانی امکان پذیر است که پوسترها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. البته نکته دیگر این است که انتخاب رنگ، کلمات خواهد توانست، تاثیر بسیاری بر روی طراحی بگذارد.

چاپ طراحی پوستر
یکی از موثرترین و بهترین بازاریابی‌ها، پوسترهای تبلیغاتی است

چاپ طراحی هدایای تبلیغاتی

برای آنکه بتوانید عملکرد بسیار خوبی از تبلیغات خود بگیرید، می‌توانید از طراحی هدایای تبلیغاتی استفاده نمایید. تحقیقات نشان داده است که زمانی که برای مشتری خود یک هدیه تبلیغاتی در نظر می‌گیرید، فرد مورد نظر، حس خوشحالی و رضایت بسیاری را خواهد داشت. در مجتمع چاپ اندیشه برتر می‌توانید انواع خدمات چاپی خود را با توجه به نیاز مورد نظر خود سفارش دهید. نمونه چاپ طراحی هدایای تبلیغاتی عبارتند از:

چاپ طراحی هدایای تبلیغاتی
با چاپ طراحی هدایای تبلیغاتی میتوانید مشتریان بسیاری را جذب نمایید

نمونه طراحی تیشرت

نمونه طراحی تیشرت برای تبلیغات یکی از موثرترین شیوه‌های بازاریابی است. زیرا این تبلیغ علاوه بر هزینه مقرون به صرفه، پیام شخصی را به افراد منتقل می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به لباس کارکنانی که در رستوران و ارگان‌های دولتی هستند، اشاره نمود که علاوه بر لوگو اسم برند خود را بر روی لباس های خود هک کرده‌اند.

نمونه روکش تبلیغاتی ماشین

با نمونه روکش تبلیغاتی ماشین می‌توانید در برند مورد نظر خود به خوبی دیده شوید. زیرا افراد بسیاری هستند که از روکش تبلیغات ماشین استفاده می‌کنند، همین امر باعث می‌شود تا مشتریان با برند و محصول به خوبی آشنا شوند.

کیفیت و ضخامت کاغذهایی که برای کاتالوگ استفاده میگردد چگونه است؟

کیفیت و ضخامت کاغذهایی که برای کاتالوگ استفاده میگردد با توجه به نوع آنها متفاوت میباشد و ضخامت آن ها بر حسب میکرومتر است. در صورتی که کاتالوگ شما دارای عکس های بسیار است، بهتر است از کاغذهای کرافت استفاده نمایید.

کاربرد طراحی چاپ چیست؟

از کاربردهای بسیار مهمی که در طراحی انواع چاپ ها صورت میگیرد این است که میتوانید برند خود را به نمایش بگذارید، مشتری های مورد نیاز خود را جذب نمایید، بیشتر افراد امکان دسترسی به اینترنت را ندارند، همین امر باعث میگردد تا بتوانید به وسیله طراحی چاپ، حوزه کسب و کار خود را به خوبی معرفی نمایید.

جمع بندی

افرادی که امروزه از طراحی چاب برای بازاریابی کسب و کار خود استفاده کرده‌اند، این را می‌دانند که این مورد چقدر می‌تواند بر روی شناسایی صنف کاری آنها تاثیر گذار باشد. هرچقدر کیفیت و رنگ بندی طراحی و چاپ بهتر باشد، به طبع مشتریان بسیاری را به خود جلب می‌کنید. در نتیجه در انتخاب مجموعه ای که وظیفه طراحی و چاپ محصولات تبلیغاتی شما را برعهده دارد کمی دقت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *