سایز استاندارد کارت ویزیت در سال 2023

کارت ویزیت به عنوان یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی و ارتباطی، به شکل گسترده‌ای در صنایع و کسب و کارهای مختلف و حتی برای افراد متخصص و حرفه‌ای کاربرد دارد. به همین جهت اطلاعات دقیق و کامل در مورد سایز استاندارد کارت ویزیت و نوع آن بسیار مهم است. این سایز در اکثر کشورها دارای استاندارد یکسانی خواهد بود. قوانین تجربه کاربری یا همان UX این کارت را به شکل مستطیل و مربع در ذهن هر فردی متصور خواهد شد.

به همین دلیل بسیاری از کارت ویزیت‌ها به شکل مستطیل و مربع طراحی می‌شوند. این سایز و شکل به عنوان استاندارد بین المللی نیز شناخته خواهد شد. با استفاده از سایز استاندارد کارت ویزیت، خواهید توانست در هزینه و زمان خود نیز صرفه جویی کنید. همچنین سایز استاندارد این کارت‌ها با انواع کیف پول‌ها مطابقت دارد و به آسانی در داخل آن، جا می‌شود. البته این به این معنی نیست که در طراحی کارت ویزیت از خلاقیت خود استفاده نکنید. در ادامه این مقاله از اندیشه برتر با ما همراه باشید تا در مورد سایز استاندارد کارت ویزیت مطالب مفیدی را به شما ارائه دهیم.

اهمیت انتخاب سایز استاندارد کارت ویزیت 

در حال حاضر استفاده از سایز استاندارد کارت ویزیت موجب شده است که کارت ویزیت شما به عنوان یک ابزار تبلیغاتی محسوب شود. این ابزار ارتباطی، مشتریان و همکارانتان را به شکلی حرفه‌ای و کارآمد به سمت کسب و کار شما سوق خواهد داد. به علاوه این موضوع به شما اجازه می‌دهد که بدون نیاز به هزینه و زمان اضافی، به سادگی کارت ویزیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در نتیجه، این یکی از راهکارهایی است که به شکل موثری، برای جذب مشتریان جدید و ارتباط با مشتریان قدیمی مورد استفاده قرار گیرد. 

اهمیت انتخاب سایز استاندارد کارت ویزیت 

سایز استاندارد کارت ویزیت مستطیل

سایز مستطیل، یکی از انواع اندازه‌های استاندارد کارت ویزیت است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سایز در طراحی و چاپ کارت ویزیت به عنوان یک سایز رایج است. این نوع سایز استاندارد کارت ویزیت در اکثر چاپخانه‌ها به یک اندازه متداول رعایت می‌شود. گاهی اوقات شرکت‌ها و کسب و کارها با استفاده از یک سایز منحصر به فرد نیز، از آن به عنوان ابزاری برای متمایز ساختن خود با رقبا استفاده خواهند کرد. سایز استاندارد کارت ویزیت مستطیلی، به عنوان یک سایز عمومی، به راحتی قابل طراحی و چاپ است و به شما این امکان را می‌دهد در کمترین زمان ممکن آن را برای ارائه به مشتری آماده کنید.

این سایز معمولاً حدود 6 سانتی‌متر عرض در 9 سانتی‌متر طول (2.125 اینچ در 3.375 اینچ) است که شکلی مستطیلی دارد. البته خروجی کارت پس از برش به ابعاد 8.5 و 5.5 سانتی متر (cm) تغییر پیدا خواهد کرد. استفاده از این سایز استاندارد، اجازه می‌دهد به آسانی آن را در جیب و کیف قرار دهید. همچنین، این سایز برای کاربر و مشتری شما بسیار آشنا است و می‌توانید به راحتی کارت ویزیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در کل، سایز استاندارد مستطیلی، یکی از ابعاد مناسبی است که برای هر کسب و کاری رایج خواهد بود. این شکل در کارت عابر بانک‌ها و نیز کارت‌های مترو نیز بسیار متداول است. 

سایز استاندارد کارت ویزیت مربع

از جمله سایزهایی که پس از مستطیل کاربردی است، شکل مربعی است. این سایز استاندارد کارت ویزیت مربع در ابعاد 6 در 6 سانتی متر (حدود 2 اینچ در 2 اینچ) خواهد بود. البته در برخی موارد در کسب و کارها امکان دارد برای ایجاد تمایز، یک سایز منحصر به فرد استفاده شود. در چاپ افست ممکن است شما با محدودیت سایز مواجه باشید و سایز کارت ویزیت شما در بازه‌های مشخصی قرار داشته باشند.

این سایز نیز به دلیل عرض استاندارد خود، به راحتی در کیف پول مشتری شما قرار می‌گیرد. البته روکش این کارت‌ها نیز می‌تواند وجه تمایز این نوع کارت‌ها نیز باشد. امروزه روکش لمینت 150 میکرون به صورت مات و براق با دو عدد کاغذ گلاسه پرسی بسیار رایج است. 

سایز استاندارد کارت ویزیت مربع

سایر استانداردهای رایج در کارت ویزیت

پس از دو استاندارد مربع و مستطیلی می‌‍توان از سایر اندازه‌ها و شکل‌ها نام برد. در زیر چند مدل رایج کارت ویزیت به صورت مختصر برای شما معرفی شده است:

  • کارت ویزیت دور گرد با ابعاد 5.5 در 8.5 سانتی متر
  • کارت ویزیت پروانه‌ای با سایز 5.5 در 8.5 سانتی متر
  • کارت ویزیت دایره‌ای با قطرهای 7.5، 5.5، 4 و 3 سانتی متر

سخن پایانی سایز استاندارد کارت ویزیت

در این مقاله سعی شد در مورد سایز استاندارد کارت ویزیت با توجه به نیاز شما ارائه شود. انتخاب سایز استاندارد همیشه می‌تواند به رشد و توسعه بیزینس و کسب و کار شما منجر شود. سایز استاندارد در بیشتر مواقع همان دو نوع مستطیلی و مربعی است. شما به راحتی می‌توانید این کارت را در دسترس مشتریان، همکاران و ارباب رجویان خود قرار دهید. اگر به مشاوره‌ای در این زمینه احتیاج داشتید، کارشناسان مجتمع چاپ اندیشه برتر آمادگی پاسخگویی به سوالات شما را دارند. 

5/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *