چاپ پاکت ارزان و فوری - چاپ انواع پاکت نامه A3، A4 و A5

چاپ پاکت برای ارسال محصولات و تولیدات یا نامه‌نگاری و ارسال محموله کاغذی بین افراد و کسب و کارها جلوه مناسبی به این کار خواهد داد و باعث می‌شود کسب و کار شما حرفه‌ای به نظر برسد. چاپ پاکت برای ارسال صورت‌حساب‌ها، قراردادها، مکاتبات اداری و غیره به کار شما جنبه رسمی‌تری خواهد داد. اگر در چاپ برای پاکت، رنگی بودن و طراحی خاصی را نیز لحاظ کنید بسیار بهتر و موثرتر خواهد بود. پاکت‌های مذکور دارای تنوع در نوع چاپ، نوع کاغذ و نیز سایز هستند. شما با توجه به کاربرد پاکت برای مقصود خود، می‌توانید کارت مورد نظر با طراحی خاص خودتان را سفارش دهید و آرم و لوگوی شرکت و آدرس و برخی اطلاعات مورد نیاز مشتری برای تماس با شما را نیز روی آن چاپ کنید. در ادامه این صفحه از مجتمع چاپ اندیشه برتر، هریک از موارد را یک به یک شرح خواهیم داد. 

روش های چاپ پاکت 

 

روش های چاپ پاکت 

برای چاپ پاکت دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال وجود دارد که بسته به تعداد و طرح مورد نظر شما مشخص می‌شود که کدام چاپ مورد استفاده قرار گیرد.

چاپ افست پاکت

در نوع افست، چاپ مسطح است؛ یعنی چاپ روی کاغذ تا نخورده انجام می‌شود و سپس به منظور ایجاد شکل پاکت از خطوط مورد نظر تا شده و چسب می‌خورد. در این روش یک کاغذ کامل در هر قطعی برای چاپ دارید، پس می‌توانید طرح و رنگ چاپی را در تمام جهات از لبه خارج کنید. 

چاپ دیجیتال پاکت 

در مقابل چاپ پاکت به صورت دیجیتال معمولاً امکان چاپ‌های کوچک‌تر و سریع‌تر را فراهم می‌کند. در این روش چاپ بهتر است از طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید. ضمن اینکه طرح مورد نظر نباید از لبه‌های کاغذ خارج شود؛ زیرا چاپگر دیجیتال به کمک غلتک‌هایی که در کناره‌ دستگاه قرار دارند، پاکت را به داخل می‌کشد. می‌توان ابتدا روی پاکت را چاپ کرد و سپس پاکت را برگرداند و چاپ پشت را انجام داد.

سفارش پاکت بر اساس جنس مصرفی 

سفارش پاکت بر اساس جنس مصرفی 

علاوه بر نوع چاپ، پاکت‌ها از نظر جنس مصرفی نیز متفاوت هستند که در ادامه این موارد را شرح خواهیم داد. 

پاکت تحریر 80 و 100 گرمی

چاپ پاکت تحریر 80 گرمی یکی از پرطرفدارترین نوع جنس انتخابی برای پاکت از طرف مشتریان است. کاغذ مورد نظر، نازکترین نوع کاغذ موجود برای پاکت در سایز A5 و A4 است. پاکت با این کاغذ به صورت یک رو چاپ می‌شود و داخل آن امکان چاپ وجود ندارد. مانند نوع قبل، چاپ پاکت تحریر 100 گرمی نیز از موارد پر فروش و پر سفارش است. محدودیت رنگی نیز وجود ندارد و در سایز ملخی و A4 و A5 قابل چاپ است. برای داشتن فضای کافی در زمان برش، بهتر است لوگو و سایر نوشته‌های پاکت حداقل 5 میلی‌متر از لبه کار فاصله داشته باشند.

پاکت گلاسه 135 گرمی 

چاپ پاکت گلاسه 135 گرمی از دیگر انواع چاپ برای پاکت است. این چاپ به دلیل اینکه براق می‌باشد، طرفداران خاص خود را دارد که در مقایسه با گروه قبل کمتر هستند. اما لازم به ذکر است که چاپ پاکت نامه روی کاغذ گلاسه کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت. 

پاکت کتان 120 گرمی 

این نوع چاپ پاکت نیز از پرطرفدارترین انواع آن است؛ زیرا جنس کتان دارای بافتی است که می‌توان روی آن نوشت و در چاپ محدودیت رنگ وجود ندارد. در چاپ کتان نیز برای اطمینان از داشتن فضای لازم هنگام برش زدن بهتر است موارد چاپ شده از لبه‌ها حدود 5 میلی‌متر فاصله داشته باشند. 

پاکت کارتی 140 گرمی 

جنس این پاکت از گروه‌های قبل ضخیم‌تر است و نکته قابل توجه آن‌ها، تفاوت در قالب طراحی‌شان است. درب این نوع پاکت به صورت ژاپنی بوده و توناژ رنگ و کیفیت چاپ روی این جنس از کاغذ، بسیار طبیعی و پر جنب و جوش به نظر می‌رسد. 

سفارش پاکت بر اساس سایز 

سفارش پاکت بر اساس سایز 

چاپ پاکت در یک‌سری سایزهای استاندارد و مشخص قابل سفارش است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. 

پاکت ملخی 

استفاده از این سایز پاکت در بین کاربران بسیار رایج است و قطعا شما نیز پاکت ملخی را زیاد دیده‌اید؛ به عنوان مثال پاکت‌هایی که در ادارات یا سایر موارد برای ارسال نامه‌ها یا مکتوبات استفاده می‌شوند. ابعاد پاکت ملخی ۲۲ در ۱۱ سانتی‌متر است و مواد اولیه برای چاپ پاکت ملخی کاغذ و گاهی مقواست. در برخی موارد و طبق سفارش مشتری از کاغذ گلاسه، کتان و تحریر نیز در چاپ پاکت ملخی استفاده می‌شود. البته چاپ این پاکت در رنگبندی و با طراحی‌های مختلف و همراه اطلاعات تماس و لوگوی مربوطه نیز ممکن است.

سایز A3  

این سایز پاکت اغلب برای ارسال و جابجایی اسناد و مدارک استفاده می‌شود و دارای انواع مقوایی، نخودی رنگ، دارای محافظ پلاستیکی و… است. درب آن به نحوی طراحی شده است که مانع از بیرون ریختن محتویات پاکت می‌شود.

سایز A4  

چاپ پاکت A4 در دو سایز استاندارد یعنی ۳۱ در ۲۳ و ۲۱ در ۲۹.۷ سانتی‌متری انجام می‌‌شود. این سایز پاکت دارای موارد کاربردی بسیاری است و اغلب شرکت‌‌ها و سازمان‌‌‌ها از آن برای ارسال مکتوبات، بروشورها و اسناد خود استفاده می‌کنند.

سایز A5 

سایز استاندارد این پاکت برای چاپ 31 در 23 سانتی‌متر است و البته در ابعاد 21 در 29.7 نیز به چاپ می‌رسد. این پاکت بیشتر برای ارسال مکتوبات و نامه‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

راهنمای طراحی پاکت

راهنمای طراحی پاکت 

درباره طراحی پاکت باید گفت که نقش مهمی در دید مخاطب بازی می‌کند و به نوعی بازتاب کلاس کاری برند و کسب و کار شماست. به عنوان مثال اینکه دریافت کننده نامه یا مرسوله، در پاکتی منحصر و خاص، محموله مورد نظر را تحویل بگیرد بسیار متفاوت از حالتی خواهد بود که در یک پاکت معمولی و بدون طراحی مرتبط با فرستنده آن را دریافت کند. 

بنابراین بهترین طراحی برای چاپ یک پاکت، درج لوگو و اطلاعات تماس و پستی شرکت مورد نظر است. اگر نامه ارسالی نیز با سربرگ هماهنگ با طرح پاکت باشد، این همخوانی در ذهن دریافت کننده احساس به یاد ماندنی برجای خواهد گذاشت و نشان‌دهنده سلیقه و کلاس کاری فرستنده خواهد بود. بدین منظور و برای راهنمایی در طراحی چاپ پاکت بهتر است با کارشناسان حرفه‌ای در این حوزه مشاوره کنید تا شما را درباره بهترین جنس، کیفیت و طراحی مناسب برای مقصودتان یاری کنند. 

قیمت چاپ پاکت 

هزینه چاپ انواع پاکت به عوامل متعددی مانند نوع چاپ پاکت، جنس، اندازه، طرح چاپ و تیراژ آن بستگی دارد. به همین دلیل باید برای اطلاع از هزینه تمام شده چاپ، این اطلاعات را با چاپخانه در میان گذاشت تا برآورد قیمت برای شما انجام شود. برای این کار می‌توانید با شماره‌های ما تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند یا به صفحات مجازی و وبسایت ما برای اطلاع از قیمت چاپ اختصاصی مراجعه کنید.

چاپ پاکت نامه تعداد کم

امروزه بیشتر افراد تمایل به چاپ پاکت نامه تعداد کم دارند. اگر سفارش پاکت نامه شما کم باشد، هزینه انجام آن بالا خواهد رفت. هرچه تعداد سفارش بیشتر باشد، هزینه کمتر خواهد شد. بهترین روش برای چاپ پاکت نامه تعداد کم، چاپ دیجیتال آن است. چاپ افست در تعداد بالا مقرون به‌صرفه خواهد بود.

جمع بندی 

در مقاله فوق تلاش کردیم تا شما را با انواع چاپ پاکت، انواع سایز و انواع جنس آن آشنا کنیم و اطلاعات کلی لازم در این باره را به شما ارائه کنیم. به عنوان مثال دقت کنید که رنگ مورد استفاده در چاپ پاکت با لوگو و فعالیت و زمینه کاری‌تان هماهنگی داشته باشد. ضمن اینکه جنس مناسبی برای پاکت انتخاب کنید تا در حین نقل و انتقال آسیب خاصی نبیند و سالم و مرتب به دست گیرنده برسد. هر نوع پاکت و هر سایز آن کاربرد خاصی در جایگاه خود دارد پس هنگام سفارش پاکت دقت کنید که برای چه منظوری آن را چاپ می‌کنید. امیدواریم با مطالعه این مطلب، اطلاعات مفیدی در رابطه با چاپ انواع پاکت کسب کرده باشید.

سوالات متداول

تفاوت چاپ پاکت اختصاصی و پاکت معمولی چیست؟

چاپ اختصاصی پاکت اغلب برای شرکت‌ها و کسب و کارهایی است که به دنبال داشتن یک ست اداری خاص و منحصر به فرد هستند اما نوع معمولی برای هر کاربری ممکن است.

چاپ پاکت ملخی چیست؟

سایز معمول پاکت است که ابعادی حدود 22.5 در 11 سانتی‌متر دارد و برگه A4 به حالت سه لا راحت درون آن جای می‌گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *