مقوای ایندر برد

هرچقدر ضخامت مقوای ایندربرد بیشتر باشدف هزینه ان افزایش می یابد


مقوای ایندربرد یکی از مقواهای بسته بندی است که در صنعت کاربرد بسیاری دارد. این محصول مورد تایید وزارت بهداشت است و در قسمت مغزی آن می‌توانید مواد بازیافتی را مشاهده نمایید. هرچقدر این مقوا ضخیم‌تر باشد، مرغوبیت بهتری دارد. برای تشخیص مرغوبیت مقوا می‌توانید به رنگ آن توجه نمایید. رنگ پشت کرم یا زرد کیفیت بهتری به نسبت پشت طوسی دارد. برای اینکه بدانید چاپ جعبه ایندربرد چیست و چه کاربردی دارد، می‌توانید این صفحه از سایت را مطالعه کنید.

این بسته‌بندی به قدری باکیفیت است که در صنایع غذایی، صنعتی و غیره استفاده می‌گردد. این مقوا در اشکال مختلف بسته‌بندی می‌شود که افراد می‌توانند ابعاد و اندازه خود را ارائه دهند تا بسته بندی مطلوب خود را دریافت کنند. همچنین این محصول در رول‌های موجود که دارای ابعاد 61 سانتی متر و 90 سانتی متر است، مشاهده می‌گردد. در ادامه با مجتمع مجتمع چاپ اندیشه برتر همراه باشید تا به طور کامل با ویژگی‌های ایندربرد به همراه انواع و کاربردهای آن آشنا خواهیم شد.

مقوای ایندربرد چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟
مقوای ایندربرد چیست یکی از مقواهای مقرون‌به‌صرفه است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

ویژگی مقوای ایندربرد چیست؟

 • این مقوا به دلیل ظاهر سفید رنگی که دارد، به عنوان مقوای بهداشتی نیز شناخته می‌گردد. همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد به دلیل بافت محکمی که دارد، از کیفیت بسیار خوبی همراه است.
 • این محصول اگر از درختان شمالی تهیه شوند، به دلیل چوب نرمی که دارند مقاومت قابل قبول‌تری با به نسبت درختان جنوبی دارد.
 • وزن پایه‌ی این مقوا، 1000 فوت مربع مقوا است. این کالا مقدار نور ابی و سفید را از خود منعکس می‌کند.
 • این محصول به هیچ عنوان به محیط زیست اسیب نمی‌رساند و جایگزین بسیار خوبی برای انواع بطری، ظروف پلاستیکی می‌باشد. این کالا به قدر باکیفیت است که استفاده از آن به هیچ عنوان به محیط زیست آسیب وارد نمی‌کند. همین امر باعث می‌گردد تا برای ساخت جعبه بسته‌بندی مناسب باشد.
 • گرماژ به وسیله استاندارد ایزو 536 ارزیابی می‌شود.
ویژگی مقوای ایندربرد چیست؟
مقوای ایندربرد مورد تایید وزارت بهداشت است.

مزایای مقوای ایندربرد

 • افرادی که از مقوای ایندربرد استفاده می‌کنند با مزایای این محصول آشناییت دارند، از مزیت‌های این کالا عبارتند از:
 • با کیفیت بسیار بالا می‌توان آن را چاپ نمود.
 • به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد می‌توانید با هزینه مناسب آن را تهیه نمایید.
 • امکان هرگونه طراحی در ابعاد و اندازه‌های مختلف با توجه به نیاز مشتری امکان پذیر است.
 •  این مقوا از مقاومت و سختی بسیار بالایی همراه است. وجود مقاومت بالا باعث می‌شود تا امکان پف کردن، هنگامی که پر می‌شود، کاهش پیدا کند.

مزایای مقوای ایندربرد

کاربرد مقوای ایندربرد

مقوای ایندربرد کاربردهای متنوع و گسترده ای در صنعت دارد که نمونه‌های کاربرد آن عبارتند از:

 • صنعت قطعات خودرو
 • صنعت آرایشی و بهداشتی
 • صنعت لباس و کفش
 • صنعت مواد غذایی
 • صنعت دارو
 • و موارد دیگر
کاربرد مقوای ایندربرد
در محصولات آرایشی و بهداشتی قابل استفاده است.

سایز و ابعاد مقوای ایندربرد

سایز و ابعاد مقوای ایندربرد در ایران به سایزهای ۱۰۰ × ۷۰، ۹۰ × ۷۰، ۸۰ × ۷۰، ۱۲۰ × ۷۰، ۸۵ × ۷۰، ۱۰۰ × ۶۰ می‌باشد. رول‌های این محصول را می‌توانید در سایزهای ۷۰ ، ۸۰ ، ۹۰ ، ۱۰۰ ، ۱۱۰ ، ۱۲۰ ، ۱۴۰ استفاده نمایید. البته افراد می‌توانند بسته به نیاز خود محصول مورد نظر خود را با ابعاد و اندازه‌ دلخواه سفارش دهند.

تفاوت مقوای ایندربرد با مقوای معمولی در چیست؟

تفاوت عمده‌ای که مقوای ایندر برد با مقوای معمولی دارد، در لایه پالت در دو طرف مقوای ایندر برد است که هر دو طرف آن را می‌توانید به رنگ سفید مشاهده کنید. اما اگر به مقوای پشت طوسی توجه کرده باشید، یک سمت آن سفید است و برای بسته بندی بسیار استفاده می‌گردد، اما نکته‌ای که باید به آن اشاره نمود این است که به هیچ عنوان در داخل مقوای پشت طوسی به صورت مستقیم، محصولات دارو قرار نمی‌دهند. می‌توانید برای آشنایی با انواع کاغذ و مقوا برای بسته بندی به این مطلب مراجعه کنید.

تفاوت مقوای ایندربرد با مقوای معمولی

تفاوت مقوای ایندربرد با مقوای معمولی را فقط می‌توانید در لایه پالت مشاهده کنید.

چگونه قیمت مقوای ایندربرد را متوجه شویم؟

این محصول به دلیل آنکه تمامی متریال آن از خارج از کشور، وارد ایران می‌شود، به قیمت دلار و ارز بستگی دارد و قیمت آن متغیر است. اما این مقوا با اینکه مواد آن از خارج وارد می‌گردد، ولی هیچ مالیاتی به آن تعلق نمی‌گیرد. برای اطلاع از آن می‌توانید با کارشناسان متخصص و افرادی که در این زمینه اطلاعات کامل دارند بپرسید.

سوالات متداول

مقوای ایندربرد را تعریف کنید؟

مقوای ایندر برد مقواهای تایید شده از وزارت بهداشت هستند که در مصارف مختلفی از آنها استفاده می‌گردد. این مقواها هر چقدر دارای قطر بیشتر باشند، از ارزش بالاتری برخوردار می‌باشند. همچنین در سراسر ایران می‌توان این محصول را مشاهده نمایید.

گرماژ مقوای ایندر برد چند گرم است؟

گرماژ مقوای ایندر برد ۱۸۰ گرم، ۲۳۰ گرم ، ۲۵۰ گرم، ۲۸۰ گرم، ۳۰۰ گرم، ۳۵۰ گرم، ۴۰۰ گرم و ۴۵۰ گرم است.

مقوای ایندر برد برای چه بسته‌بندی‌هایی مناسب است؟

محصولات بهداشتی و آرایشی، مواد غذایی منجمد، محصولات دارویی، بسته‌بندی سیگار، بسته‌بندی‎های شیرینی

نتیجه گیری

مقوای ایندربرد یکی از محصولات بسیار کاربردی است که در صنایع مختلف می‌توانید از آن استفاده نمایید. این محصول اگر از درختان شمالی تهیه شود، مقاومت بسیار بالایی خواهد داشت. همچنین در صورت بالا بودن ضخامت و مقاومت، هزینه آن افزایش می‌یابد. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان بگذاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *