چاپ کارت ویزیت فوری و آنلاین + قیمت چاپ کارت ویزیت

برای هر کسب و کاری، ایجاد اولین تصور به یادماندنی در ذهن مشتریان بسیار مهم است و یکی از موثرترین راه‌های دستیابی به موفقیت در تولید و فروش بالاست. یکی از راهکارهایی که توسط آن می‌توان به این مهم دست پیدا کرد، چاپ کارت ویزیت است. با چاپ کارت ویزیت و در نظر گرفتن طراحی چشمگیر و ارائه لوگو و اطلاعات مختصری درباره برند و فعالیت خود، می‌توانید شغل‌تان را در بین رقیبان برجسته کنید. امروزه فرایند چاپ کارت ویزیت به لطف پیشرفت‌ بسیار در این حوزه بسیار راحت و سریع شده است و حتی شما می‌توانید خودتان کارت ویزیت را طراحی و چاپ کنید. در ادامه مطلب زیر از مجتمع چاپ اندیشه برتر درباره انواع کارت ویزیت از نظر چاپ و متریال سازنده آن صحبت خواهیم کرد. 

چاپ کارت ویزیت فوری

انواع چاپ کارت ویزیت 

قبل از چاپ کارت ویزیت، ابتدا به یک طراحی عالی برای آن نیاز دارید. بهتر است از قالبی استفاده کنید که بیشترین تطابق را با برند و کسب و کار شما داشته باشد؛ البته برای این کار می‌توانید از مشاوره طراحان حرفه‌ای نیز استفاده کنید. در طراحی و چاپ کارت ویزیت باید عناصری مانند لوگو، طرح رنگ و تایپوگرافی را در نظر بگیرید. سعی کنید اطلاعات تماس شما در بهترین حالت در کارت ویزیت قرار داشته باشد و به‌خوبی جلب توجه ‌کند. در صورت داشتن پست الکترونیکی یا صفحات مجازی، این آدرس‌ها را نیز در کارت ذکر کنید. انواع چاپ کارت ویزیت شامل چاپ افست و چاپ دیجیتال است. 

افست 

کیفیت چاپ افست از چاپ دیجیتال بالاتر است، زیرا پرس افست جوهر را به کاغذ منتقل می‌کند. چاپ کارت‌ ویزیت با چاپگر افست خطوط تمیز و واضحی به جای می‌گذارد، زیرا متن و تصویر کارت ویزیت به یک صفحه لاستیکی منتقل می‌شود و در ادامه مستقیماً روی کاغذ فشرده می‌شود. چاپ افست کارت ویزیت بسیار سریع و ارزان است و با افزایش تیراژ، قیمت هر کارت ویزیت به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. چاپ بالغ بر 200 کارت ویزیت هزینه خوبی خواهد داشت اما تعداد کمتر با چاپ افست نسبتا گران خواهد شد؛ زیرا راه‌اندازی دستگاه چاپ برای یک کار جدید به زمان و هزینه مجدد نیاز دارد. بنابراین در سفارش و چاپ کارت ویزیت در تعداد بالا، کارمزد تقریبا ناچیز است و بهترین کیفیت چاپ برای کارت ویزیت را با بهترین قیمت دریافت خواهید کرد.

دیجیتال 

برای صاحبان کسب و کارهای نوپا یا کسانی که بودجه زیادی ندارند یا نیاز به بیشتر از 200 کارت ویزیت ندارند، چاپ دیجیتال جایگزین مناسبی برای چاپ افست است. ظهور فناوری‌های جدید در پرس‌های دیجیتال پیشرفته، کیفیت چاپ دیجیتال را تقریباً به خوبی کیفیت افست کرده است. در واقع، برای افراد عادی که تخصصی در این زمینه ندارند، عملاً هیچ تفاوتی بین این دو گزینه قابل تشخیص نیست. 

برخلاف چاپ افست، قیمت‌ چاپ کارت ویزیت به صورت دیجیتال در هر کارت ویزیت ثابت باقی می‌ماند. به همین دلیل چاپ دیجیتال از چاپ افست در تیراژهای کم ارزان‌تر است، اما در تیراژهای بالاتر ممکن است گران‌تر باشد. اگر بازگشت سرمایه شما بسیار زیاد است، چاپ افست بهتر است و هر کارت ویزیتی که به فروش کمک می‌کند بازده سرمایه‌گذاری بالاتری خواهد داشت. 

چاپ کارت ویزیت فوری 

چاپ کارت ویزیت فوری برای مواقعی است که جلسات کاری مهم و برنامه‌ریزی شده دارید یا به هر دلیلی می‌خواهید کارت ویزیت خود را سریعا در دست داشته باشید تا بتوانید آن‌ را پخش کنید. چاپ کارت ویزیت فوری با هر نوع متریال و در تیراژ کم اغلب با چاپ دیجیتال انجام می‌شود. لازم به ذکر است میزان فوریت سفارش روی هزینه تاثیر دارد؛ بدین معنی که هر چه زودتر بخواهید کارت شما چاپ شود قطعا هزینه آن بیشتر خواهد بود. 

همچنین چاپ کاتالوگ هم یکی دیگر از کارهایی است که می‌توانید برای شناساندن کسب و کارتان و یا هک برندتان در ذهن مخاطب انجام دهید. اندیشه برتر تمامی این کارها اعم از چاپ کارت ویزیت، چاپ کاتالوگ، چاپ جعبه، چاپ مجله و غیره را انجام می‌دهد.

چاپ کارت ویزیت تعداد کم 

همانطور که به این مساله اشاره شد تیراژ چاپ کارت ویزیت، در تعیین هزینه و نوع چاپ آن موثر است. تیراژ کم باعث افزایش قیمت و ترجیح استفاده از چاپ دیجیتال خواهد شد. اما چنانچه به تعداد بالای کارت ویزیت نیاز ندارید، با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. 

چاپ کارت ویزیت فوری

راهنمای انتخاب کارت ویزیت 

به عنوان یک ابزار بازاریابی و وسیله‌ای برای افزایش بازده سرمایه‌گذاری، مطمئن شوید که جنبه‌های مختلف کارت ویزیت شما مانند طرح، رنگ، نوع و جنس کاغذ به خوبی انتخاب شده باشد. بنابراین زمانی که افراد کارت ویزیت شما را در دست می‌گیرند، بلافاصله یک بینش اولیه درباره برند و کلاس کاری شما به دست خواهند آورد. بهتر است طراحی کارت ویزیت خود را به یک شرکت حرفه‌ای بسپارید تا نتیجه آن قابل توجه باشد و متحمل هزینه دوباره نشوید. 

طرح کارت 

انواع کارت ویزیت کلاسیک با شکل مستطیلی سنتی، برای طیف وسیعی از کسب و کارها مناسب هستند. کارت‌های ویزیتی که گوشه‌های گرد دارند نیز ظاهری مدرن‌ دارند. در مقابل کارت‌های ویزیت مربعی منحصربه‌فرد و مدرن بوده و تأثیری فراموش نشدنی بر ذهن افراد می‌گذارند. کارت ویزیت با کاغذ روکش دار مات، سطحی صاف و بدون انعکاس دارد که ظاهری حرفه‌ای و جذاب را نمایش می‌دهد. از طرفی انتخاب روکش براق، باعث درخشش کارت در چشم گیرندگان خواهد شد و اثری برجسته و پرجنب و جوش بر جای می‌گذارد. 

سایز کارت 

اندازه و سایز استاندارد برای چاپ کارت ویزیت‌ها عبارتند از:

  • اندازه 8.9 در 5.8 سانتی‌متری برای کارت مستطیلی
  • اندازه 6 در 6 سانتی‌متری برای کارت مربعی

قطعا اندازه‌های بزرگتر و کوچکتر نیز قابل سفارش و چاپ است؛ بنابراین اگر اندازه یا شکل غیرعادی‌تری مد نظر شماست باید جزئیات سفارش خود را ثبت کنید و البته ممکن است قیمت تمام شده آن بالاتر باشد. 

ضخامت و مقاومت کارت ویزیت 

وزن کارت ویزیت به سنگینی کاغذ آن اشاره دارد. هر قدر کاغذ چاپ سنگین‌تر و محکم‌تر باشد، لوکس‌تر به نظر خواهد رسید. ضخامت کارت نیز در دوام آن موثر است. ضخامت استاندارد برای کارت ویزیت 14pt است، اما وزن آن بسته به نوع کاغذ متفاوت است. کارت‌های پریمیوم اغلب دارای ضخامت 18 pt و کارت‌های بسیار ضخیم، 28 pt کلفتی دارند. کارت‌های ویزیت معمولاً روی کاغذ استوک چاپ می‌شوند، اما می‌توانند شامل چاپ روی مواد کاغذ بازیافتی، کنف، کتان، بامبو، پلاستیک، فلز و غیره با ضخامت‌های متفاوت باشند؛ بنابراین متریالی که برای چاپ کارت ویزیت خود انتخاب می کنید تاثیر اجتناب ناپذیری بر ظاهر کلی کارت خواهد داشت، پس در انتخاب خود دقت کنید. 

چاپ کارت ویزیت خاص و لاکچری

آنچه مسلم است کارت ویزیت شما، نماینده فعالیت و برند شماست و هر قدر طراحی و نوع چاپ آن ویژه‌تر باشد ‏تأثیر بیشتری بر مخاطب شما خواهد داشت بنابراین بهتر است چاپ کارت ویزیت خود را به شرکت‌های معتبر و حرفه‌ای در این زمینه بسپارید تا نتیجه بی‌نقصی دریافت کنید. برای چاپ یک کارت ویزیت خاص توصیه می‌شود علاوه بر انتخاب جنس کارت با کیفیت، طراحی چشمگیری نیز در نظر بگیرید. 

به عنوان مثال کارت ویزیت‌های چاپ طلاکوب یا براق دور گرد، تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت. گاهی نیز صاحبان کسب و کارها به دنبال چاپ کارت ویزیت لوکس و لاکچری هستند؛ به این دلیل که بیزنس آن‌ها دارای کلاس بالای کاری است و مشتریان خاص و لوکسی نیز دارند. انتخاب مناسب برای این مورد باز هم انواع کارت ویزیت طلاکوب و مشابه آن‌هاست؛ به این شرط که چاپ و طراحی با کیفیتی نیز داشته باشند.

چاپ کارت ویزیت خاص و لاکچری

 

انواع کارت ویزیت از لحاظ متریال ساخت

کارت ویزیت علاوه بر نوع چاپ آن دارای تنوع در متریال و مواد سازنده نیز می‌باشد که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم. 

کارت ویزیت گلاسه 

کارت ویزیت‌های گلاسه دارای روکش هستند، بنابراین نوشتن روی آنها ممکن نیست. البته این نوع کارت را می‌توان به صورت گلاسه یووی با فیلتر یا بدون داشتن روکش یووی ارائه کرد. چاپ کارت ویزیت گلاسه بسیار عالی است و کلیه رنگ‌ها در آن شفاف و درخشنده هستند. 

کارت ویزیت لمینت 

کارت ویزیت‌های لمینت شامل انواع براق و مات است که هر دو، روی کاغذ گلاسه 300 گرمی چاپ می‌شوند و در ادامه روکش لمینت براق یا مات روی آن‌ها قرار می‌گیرد. انواع کارت لمینت استحکام بسیار خوبی دارند و روکش لمینت مانع از خم و پاره شدن کارت خواهد شد. 

کارت ویزیت سلفون 

کارت ویزیت سلفون نیز دارای نوع مات و براق است که هر دو روی کاغذ گلاسه 300 گرمی چاپ می شوند و بعد از چاپ با روکشی از جنس سلفون مات یا براق پوشانده می‌شوند. این گروه کارت ویزیت نیز با دوام و محکم بوده و قیمت مناسبی هم دارند.  

کارت ویزیت کتان 

ویژگی‌های بارز کارت ویزیت کتان شامل وزن کم، دوام، جذابیت و منعطف‌ بودن آن است. البته لازم به ذکر است که قیمت این نوع کارت نیز کمی بالاتر از سایر مدل‌هاست. لمس کارت ویزیت کتان 300 گرمی احساس لمس تار و پود الیاف طبیعی کاغذ را به شما خواهد داد. اغلب کسب و کارهای با اصالت و قدیمی این نوع چاپ کارت ویزیت را انتخاب می‌کنند که در عین سادگی، بسیار شیک و جذاب است. 

کارت ویزیت طلاکوب 

کارت ویزیت‌های طلاکوب نیز بر روی کاغذ گلاسه 300 گرمی چاپ می‌شوند. در نوع لمینت مات و براق ابتدا طرح مورد نظر را روی کاغذ چاپ کرده، سپس طلاکاری می‌کنند. در نهایت روکش لمینت مات یا براق روی آن پرس خواهد شد، بدین صورت عمر و دوام کارت افزایش می‌یابد. ولی در سایر انواع کارت ویزیت، پس از روکش کردن طلاکوبی انجام می‌شود. در این نوع کارت توصیه می‌شود زیر بخش قسمتی که قرار است طلاکوبی شود، طرحی چاپ نشده باشد و طلاکوبی با خطوط نازک انجام نشود.  

کارت ویزیت pvc 

این جنس کارت را روزانه زیاد مشاهده می‌کنید مانند کارت عابر بانک یا گواهینامه و… . این دسته کارت‌ ویزیت‌ها با دوام و محکم هستند و رنگ‌های زنده و شادابی دارند. در مقابل قیمت آن‌ها به علت استفاده از متریال خاص، بیشتر از سایر کارت‌هاست.  

قیمت چاپ کارت ویزیت 

 

قیمت چاپ کارت ویزیت 

توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن تنوع زیاد در جنس، چاپ، طراحی و سایر موارد، قیمت چاپ کارت ویزیت بسیار متغیر است. البته گران بودن نشانه بهتر بودن نیست و در نهایت این شما هستید که با توجه به شرایط و بودجه خود، نوع چاپ کارت ویزیت را انتخاب می‌کنید. به عنوان مثال هزینه چاپ کارت ویزیت دیجیتال در تعداد کم و چاپ افست ‏در تعداد زیاد، مقرون به صرفه‌تر خوادهد بود. مسلما چاپ کارت ویزیت طلاکوب یا دارای طرح‌ و مدل‌های ویژه، هزینه بیشتری نیز در برخواهد داشت. 

سوالات متداول

سریع‌ترین نوع چاپ کارت ویزیت چیست؟

چاپ دیجیتال برای کارت ویزیت سریع‌ترین نوع چاپ است و بسته به تعداد، طی 2 الی 5 ساعت قابل انجام است.

بهترین جنس برای کارت ویزیت چیست ؟

کارت‌های ویزیت با جنس لمینت به دلیل روکش و جنس کاغذ مصرفی‌شان در شرایط مختلف مقاومت و ماندگاری بهتری دارند.

جمع بندی

کارت‌های ویزیت در واقع تکه‌هایی از کاغذ هستند که افراد توسط آن‌ها، اطلاعات کسب و کارشان را در اختیار سایرین قرار می‌دهند؛ مانند نام شرکت و برند، نوع فعالیت، شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس صفحات مجازی و نیز یک لوگو یا طرح متناسب با نوع تجارت و بیزینس. بسیاری از صاحبان مشاغل خانگی قدرت کارت ویزیت را دست کم می‌گیرند و چاپ کارت ویزیت را نوعی هدر دادن پول می‌دانند، در صورتی که بهترین راه شناساندن و معرفی شغل شما به مردم است. شما می‌توانید همیشه تعدادی از کارت‌های ویزیت خود را همراه داشته باشید تا هر جا نیاز شد به مخاطبان ارائه دهید. شاید در ابتدا کمی کند پیش برود اما در ادامه و با گذشت زمان برگشت هزینه را مشاهده خواهید کرد. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها غیرفعال است